Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A boltban, ha 50db aprónál...

A boltban, ha 50db aprónál kevesebbel fizetek, akkor már kötelesek elfogadni?

Figyelt kérdés

Ma 315 forintért akartam vásárolni egy liter tejet a kisboltban,

Az eladó azt mondta, hogy ő nem fogadja el a pénzt,

Mert apróban adtam, volt benne 13db 5 forintos, pár 10 forintos,20 és 50 forintosok is...

Máskor az a bajuk ha nincs apró pénz, nem tudok azzal fizetni.. most meg az a baja, hogy apróval fizetek?

Azt olvastam, hogy ha 50 darabnál több apró pénzt adok,azt már nem kötelesek elfogadni...

De nálam annyi nem volt, ilyenkor is megtagadhatja?



2022. szept. 20. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
elvileg igen, melyik bolt volt? Gyere jelentsük fel segítek!
2022. szept. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Köteles lenne elfogadni. Valszleg csak rossz napja volt.
2022. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen, csak 50 darab érme fölött tagadhatják meg az elfogadást.

[link]

Csakhát a tudásoddal már semmire se mész. Ha elfogadhatatlannak találtad, akkor be kellett volna írnod a vásárlók könyvébe. Utána már csak a mormogás jogával élhetsz.

2022. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
Ja, aztán hogyha elszámolja, akkor ő lesz a hibás. Ennyi érméhez már mérleg kell, hogy kizárható legyen a hibázás. Én sem fogadtam volna el, mert nem fogok a kérdező miatt az állásommal játszani.
2022. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Jaj, ne csináld már, 4-es válasz írója!


Bár a kérdező többes számban írja a 20 és 50 forintosokat is, de ha csak 1-1 darab volt belőlük, az, 70 Ft.

Az 5 Ft-osokból 13 darab volt, az, (13*5=) 65 Ft.

A 10 Ft-osokra marad (315-70-65=) 180 Ft; ez 18 darab 10 Ft-os.

De, ettől is kevesebb darab volt, mert a 20 és 50 Ft-osokból nem csak 1-1 darab volt.


Nehogy már mérleg kelljen ennyi pénz megszámolásához!

(Na jó, olyan képességű pénztárosnál, aki az 5 fóliányi, fóliánkénti 6 palack ásványvizet „Öt darab, akkor 23, ugye?” módon számolta, adódik sok nehézség, tévedési lehetőség. Nem is értette, mire mondom, hogy eleve nem lehet páratlan szám, mert az egyik szorzótényező páros. Azzal már nem is kínoztam, hogy a 23 ráadásul prímszám. Hiába mondtam a megoldást, hogy 30; fóliánként, hatosával írta be a gépbe, az a biztos.)

2022. szept. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2%
Ha biztosra akarsz menni, akkor mérleg kell. Tök jó, hogy kiszámoltad elméletben mennyi 13*5 Ft., én viszont arról beszélek, hogy a kezedbe nyomnak két tucat aprópénzt, akkor ránézésre meg nem mondod, hogy miből mennyi van. Ha számolgatni kell egyesével, akkor pedig bejön a hibázási faktor. Bankokban sem véletlenül használnak automatát a számoláshoz, mert az a hibabiztos megoldás. Csak ugye boltokban nincs ilyen.
2022. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Komolyan hol láttál te olyat, hogy egy marék aprót mérlegelnek?

Leszámolja egyesével a kasszába a boltos, azt kész.

Ha téved is, lesz neki 20 forint hiány? Húha!

2022. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%
Neked egy húha, neki az állásába kerülhet... Hol láttam ilyet? Az összes bankba. Örülnék neki, hogy felállnál a fotelből és nem itt írnád a hülyeségeidet.
2022. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen fillérbaszó magyar társadalom, ha nincs pénzed ne vásárolj!

Mit csöveskedel az apróddal egy hatósági áras terméken?

2022. szept. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is ez a halálom, ha apróval fizetek az a baj, a nagy címlettel az a baj, a kártyával kis értékben az a baj...
2022. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!