Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Öregségi résznyugdíj összege?

Öregségi résznyugdíj összege?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy gyereknyilatkozat nélkül 17 év x hónap szolgálati idő esetén mennyi lesz édesanyám résznyugdíja? Van 2 felnevelt gyermek (egyik én), ez növeli édesanyám szolgálati idejét? Munkaviszonyban volt mikor én születtem, akkor is amikor tesóm, de nem tudja pontosan, hogy mennyi ideig volt gyesen/gyeden. Ezt honnan lehet megtudni? Özvegyi nyugdíjra (ami feléled) jogosult lesz édesanyám, ha csak résznyugdíja lesz? Köszönöm a segítséget!

2022. szept. 22. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Özvegyi csak igazi nyugdíj esetén jár. Dolgozzon csak még az öreg.
2022. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Két gyerekre nem jár kedvezmény. Az a "kedvezmény", hogy a GYES/GYED/GYET szolgálati évekbe beleszámít.
2022. szept. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor esedékes a nyugdíjba vonulása, de előtt már legalább 5 évvel küldenek ki a nyufigtól egyeztetést, ahol ellenőrizni lehet, hogy minden munkahely benne van-e... ill. az egyéb jogviszonyok.
2022. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tojt rá nagy ívben. :) Ránk vonatkoztatva nem adott le nyilatkozatot gyesre/gyedre vonatkoztatva nem találok feltüntetve időszakot.
2022. szept. 22. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:
4: hát a saját életkorodból azért ki lehet saccolni, hogy mikor volt gyesen... Arra talán emlékszik, hogy a 3 évet végig kihasználta-e.. .
2022. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

GYED-et, utána a GYES-t általában akkor folyósítják, ha az illető munkaviszonyban áll alatta. Ha úgy volt, akkor a nyugdíjbiztosítási szervnek van róla adata.


"Ránk vonatkoztatva nem adott le nyilatkozatot gyesre/gyedre vonatkoztatva nem találok feltüntetve időszakot."

Hol nem találsz időszakot rá?

2022. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A szolgálati időt rédzletező kimutatáson.
2022. szept. 22. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:

"de nem tudja pontosan, hogy mennyi ideig volt gyesen/gyeden. Ezt honnan lehet megtudni?"


Ezt az ellátást folyósító szerv tudja igazolni.

Ha pontosan nem is tudja, de legalább az évet igen, akkor egy nyugdíjbiztosítási adategyeztetés által "előkeresik" neki a nyilvántartásukból a nyugdíjbiztosítónál.


Én sem minden munkaviszonyom időpontját tudtam pontosan, volt ahol csak az évet. Ezt jeleztem az adatkérő lapon, és így belekerült a szolgálati időbe.

2022. szept. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!