Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay mennyirebiztonságos?

Ebay mennyirebiztonságos?

Figyelt kérdés
Rendelni szeretnék egy hangszert, ha esetleg legjobb ajánlatot nyújtom a liciten.A hangszer az USA-ból érkezne, mennyire áll fent annak a veszélye, hogy simán át baszhatnak és nem is küldenek semmit, vagy kamut? Az ebay ilyen esetekben mennyi felelősséget vállal, hogy működik az egész? A válaszokat előre is köszönöm!

2022. okt. 3. 20:01
 1/4 anonim válasza:
A veszély mindig fennáll, hogy átvernek, de általában azok az eladók akik jó értékelést kaptak más vásárlóktól, nagyon kicsi az esély, hogy pont te leszel az aki nem kapja meg. Esetleg még tudom ajánlani a Paypal-t, hogy azon keresztül fizess, mert ha nem kapod meg a terméket a pénzt legalább visszakapod.
2022. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szamolj komolyabb szállítási +Vam + afa koltseggel
2022. okt. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Trágárság miatt jelentettem. Ezerszer ismételt és megválaszolt kérdés. Hetente mégis előjön. Az eBay egy piactér, nem tőlük vásárolsz, hanem csak az ott regisztrált kereskedőktől és magánszemélyektől. Ezt teljesen korrekt módon teszi. Egyformán védeni igyekszik mindkét felet.


Ha sima ügyletet akarsz, akkor célszerű olyan eladót keresni, akinek már sok eladása volt és magas az értékelése (90% alatt inkább ne kockáztass).


Az USA-ból nagyon magas a szállítási díj, és értéktől függően vám is forgalmi adó is jöhet rá.

Egyszer akartam rendelni onnan. A termék kb. 4500 forint lett volna, a szállítás 13 ezer körül. Ezeket is vedd figyelembe.

2022. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ebayen kb bármit megtalálhatsz amit akarsz,de a hátránya viszont,hogy kva magas a végösszeg pl minden esetben ha Amerikából rendelsz.
2022. okt. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!