Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik állampapírt vennétek most?

Melyik állampapírt vennétek most?

Figyelt kérdés

2 fajta állampapírom van. Érdekelne, hogy a mostani gazdasági helyzet + magas infláció mellett melyikbe kellene áthelyezni a befektetett pénzem. A meglévő állampapírok:


1. MÁP+ N2026/07

2. PMÁP 2027/I


Sajnos már nem látom át, hogy melyik állampapír mennyit ad és hogy lehet hozzányúlni stb...


A PMÁP úgy tudom, hogy jó, de annak is biztos vannak fajtái. A MÁP+ már nem hoz eleget, ezért abból kivenném a következő kamatkifizetéskor a pénzt és áttenném egy másikba. Ti melyikbe tennétek?


Bármiféle felvilágosítást és tanácsot szívesen fogadok!


Köszönöm szépen!



2022. okt. 3. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Egyiket se
2022. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kockázatmentes, jobb mint a számlán hagyni és nem akarok mindent részvényekbe tenni.
2022. okt. 3. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Én 2029/I-be tettem át mindent. Nem biztos, hogy érdemes megvárni a kamatfizetést.
2022. okt. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
PMÁP 2027/J , BMÁP 2025/N, esetleg MÁK 2028/B? 3-5 évben gondolkodom, de nem ismerem a kötvényeket és a bónusz állampapírt sem.
2022. okt. 4. 08:29
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Van egy olyan oldal aminek a keresőjébe beírod, majd nyomsz egy entert egyből kiadja, "hogy melyik állampapír mennyit ad és hogy lehet hozzányúlni stb..."

Mentsed le a kedvencek közé, nehogy elfelejtsed a nevét:

[link]


Pl. a google oldalon rákeresve a "N2026/07"-re kapásból az első találat:

[link]


Illetve a másik: [link]


Tudom-tudom félelmetes a google használata, 96 éves nagymamámnak is beletelt majdnem 1 órába amíg hozzászokott a használatához, ne add fel te se kedves kérdező, kitartás, bele fogsz jönni!


Ha a szövegértés miatt nem tudsz dönteni köztük, ez esetben a "2. PMÁP 2027/I" a jobb!

2022. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
A kockázattal azért számoljatok mielőtt kötvénybe fektettek ezekben az időkben.
2022. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kötvény kockázatával nem vagyok tisztában. Ez érdekelne. Mivel másabb az állampapírtól? Sajnos sehol nem találok értelmes egyszerű leírást.
2022. okt. 4. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!