Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki érti hogy mi változik...

Valaki érti hogy mi változik SZÉP kártyával pontosan?

Figyelt kérdés

Cikk: [link]


"A SZÉP-kártyák alszámláin 2022. október 15-ig jóváírt összegeket 2023. május 31-ig lehet kedvező adózás mellett felhasználni, ezt követően a kártya tulajdonosnak a teljes adótartalmat meg kell fizetnie."


Namost ezt nem értem, milyen kedvezményes adót vonnak vissza a már kártyámon lévő pénzről?


Amikor a munkáltató kifizeti nekem a SZÉP juttatást, sávosan adózik. Zsebtől függően van egy határ, ami alatt 15% SZJA+18% SZOCHO-t kell megfizetniük. Határ felett a juttatás értékének 118%-a után kell ezt fizetni. Magyarán határ alatt 28%, határ felett 33,04% az adó.


A másik dolog a fel nem használt összeg. OTP-nél ez így működik: "A juttatást követő második év május 31-ig fel nem használt összeg nem jár le, de ettől kezdve havonta 3% díjat vonunk le belőle."


És akkor a kérdésem újra, a már számlámon lévő összegnél, ami le lett egyszer adózva, és lejáratkor havi szinten 3% vonódik le belőle, hogy nem tudom kedvezményes adózással felhasználni? Mit jelent ez? Ha a SZÉP kártyával vásárlok valahol, teljes adót fizetek (hisz ugyanazt a bruttót fizetem meg mintha nem SZÉP-el fizetnék).


2022. okt. 6. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Eddig egy bizonyos összegig adómentes jövedelem volt a szépkártya juttatás. Ezért adták a munkáltatók. Most nem lesz az, így majd már nem éri meg adni...
2022. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy lenne adómentes jövedelem a szépkártya juttatás? Mint írtam 15% SZJA+18% SZOCHO fizetendő utána. Tudom, mert nálunk úgy van Cafeteria nyilatkozás, hogy megmondják a bruttódat, amit Excel form-ba beteszel, és szépen vonogatja le az adókat. Ha meg ezt emelnék, nem magyarázza hogy miért okt15-ig jóváírt összegről beszélnek, ami már ott csücsül a számlán, leadózva.
2022. okt. 6. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hogy lenne adómentes jövedelem a szépkártya juttatás? Mint írtam 15% SZJA+18% SZOCHO fizetendő utána. "


Kedvezményes adózással tették a szép kártyára.


Gondolom ez azt jelenti, hogy amit nem használsz el májusig, akkor abból levonják az adókülönbözetet, a maradék pénzt utána még fel tudod használni.

2022. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ahogy olvasom egy egyszeri "díjról" van szó, amit a fel nem használt összegből von le a bank. Tehát ez nem adó.
2022. okt. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha egyszeri díjról van szó akkor meg mit hadoválnak teljes adó befizetéséről.
2022. okt. 7. 05:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!