Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dollár tartása készpénzben...

Dollár tartása készpénzben megéri?

Figyelt kérdés

Volt már régebb óta egy kis plusz pénzem, amit csak rakosgattam félrefele. Volt benne kicsi tippmix nyereség is, korábbi kriptós profit meg amit gyűjtögettem néha. Ilyen 650 ezer ft, és beváltottam dollárba.


Hosszútávon biztos, hogy jobban járok, mintha forintban állt volna? Igaz 450-ért adták így, tudom ez elég magas, csak ahogy romlott az elmúlt hetekben, arra késztetett, hogy minél tovább hagyom forintban, annál rosszabb, berakni meg nem akartam ezt is semmilyen számlára, ott is van már pénz, sokat ott se akarok, úgy voltam vele, kp. jó ha van, arra mindig szükség lehet, csak ha kp, akkor már ne forint.


Az reális, hogy idővel a forint visszaerősödik, vagy akár 400 alá megy újra és ott is marad? Vagy tartósan inkább az jellemző, hogy csak romlani fog az évek alatt?


Illetve vannak olyan dollár bakjegyeim 100asban, ami 1999-es évjáratú. Ezek nem járnak le egyszer? Bár olvastam hogy dollárt nem vonnak ki sose, akkor se ha új bankjegyet nyomnak ki. Viszont valahol azt írták, hogy a régi 100 dollárost nem szívesen váltják vissza, vagy egyáltalán nem, mert azt könnyű hamisítani. Vagy az MNB esetleg a posta vagy valamelyik bank akkor is vissza fogja?



2022. okt. 14. 06:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Visszaerősödni majd egyszer talán nagyon soká. Mindenképp jobb, mint forintban tartani.
2022. okt. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
3%
Keszpenz eleg nagy hulyeseg... Lehuznak a valtok, dragak stb... Ennyi erovel wise... Googlebe szepen beirod hogy wise mit mire valtanal, felad aegy kalkulatort, azt hasonlitsd ossze a valtoval amit kineztel...
2022. okt. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Valamennyi kibocsatott dollar ervenyes a mai napig, meg azok is, amiket az 1800-as evekben adtak ki. Nincs semmi gond az 1999-es dollarjaidda, barhol nagy orommel fogjak elfogadni.
2022. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Év végére van esély 400-ig erősödésre, amennyiben megszületik az EU megállapodás és nem történik egyéb váratlan esemény. Háború végeztével szintén erősödésnek indulhat a forint, viszont mindkettő végkimenetel bizonytalan, például ha nincs eus megállapodás, 500-ig meg sem állunk.
2022. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Ha már közeleg az eu-s megállapodás, visszaváltod, ennyi.
2022. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak ez a visszaváltás is olyan dolog hogy nem tudja az ember magas se már, hogy miben érdemes inkább tartani. Bár így kívülállóként, nem gazdasági szakemberként is azt gondolnám, hogy hosszútábon csak romlani tud a forint, csak sose tudni mégse. Ma pl. vmennyit megint erősödött, nem értem miért.
2022. okt. 14. 11:49
 7/17 anonim ***** válasza:

6:

"Az MNB Monetáris Tanácsa 950 bázisponttal 25 százalékra emelte a kamatfolyosó felső szélét, az egynapos fedezett hitel kamatát, az eddigi 15,5 százalékról. Az egyhetes fedezett hiteleszközét pedig felfüggesztette a jegybank.


Az MNB jelezte azt is, hogy október 14-től egynapos FX-swapeszközt, valamint egynapos betéti gyorstendert hirdetnek meg napi rendszerességgel az eddigieknél magasabb kamatszinteken.


A jegybank vállalja továbbá, hogy a következő hónapokban közvetlenül biztosítja az energiaimport fedezése kapcsán felmerülő jelentősebb devizalikviditási igényt. "

2022. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezek a bejelentések tartósan képesek lesznek tartani ezt a szintet, vagy most minden happy ideig óráig, aztán újra zuhanórepülés?
2022. okt. 14. 12:07
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Senki sem tudja. Az egyetlen látványos tényező, hogy az MNB, O1G, Varga Misi meg Nagy Márton össze-vissza beszél, és ad hoc döntésekkel (?) irányítanak (?).
2022. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Sztem jon a zuhanas par napon belul :)

Par hete az mnb bejelentette h tovabb nem emel, most meg bejelenti h megint emel :))

Nemzetkozi szinten szerintem hituket vesztettek es most szet fogjak shortolni a forintot

2022. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!