Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan adózhatok, ha egy...

Hogyan adózhatok, ha egy külföldi cég alkalmaz, de nincs vállalkozásom sem papírom a tudásomról?

Figyelt kérdés
Van egy tudásom, amit itthon, suli nélkül tanultam meg (modellezés számítógépen) és szeretnék melót vállalni. De nem tudom, hogy hogyan kell így adózni, hogyan tudom bejelenteni, hogy dolgozok úgy, hogy nincs is róla végzettségem/ papírom. Csak gépem van és tudásom. Persze könyvelőhöz megyek majd, ha találok olyat, aki tud is angolul és ért az ilyenekhez. Szeretnék előre felkészülni és úgy nézni akkor hirdetéseket, amikre tudok is jelentkezni papír nélkül.

2022. okt. 26. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen számítógépes modellezés és hol van a cég székhelye?
2022. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég sok tevékenységhez nem kell végzettséget igazolni, szóval csak felveszed a vállalkozás tevékenységi körébe, azt számlázol.
2022. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy alapítasz egy vállalkozást, vagy felvesznek alkalmazottként.
2022. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szóval nincs papírod és nincs szakmai tapasztalatod (értsd. főállású munkavállaló sosem voltál a területen). Szerintem egy jó ideig nem kell aggódnod az adózás miatt függetlenül attól, hogy mekkora tudásod van saját megítélésed szerint.
2022. okt. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mivel Magyarországon nincs olyan iskola/ egyetemen nincs olyan szak, ahol ki lehetne tanulni, így nincs papír, igaz.

Blender, Unity, Zbrush stb-hez csak tanfolyamok vannak több százezrekért Pesten, ami nekem elég messze van, nincs lehetőségem oda felköltözni pár hét/hónap miatt. Magánoktatásban pedig több millióért tanulhatnám azt (szintén Pest, ahol egy ismerősöm nincs és nem is vonz az a város), amit itthon ingyen tanulok. Szóval itthon kitanultam, angol tudás alap, készítettem portfoliot és már egyéb kisebb projekteken részt vettem (indie fejlesztésekben).

Ezen a területen a tudás számít, nem a papír...

Egyébként közben egy baráttól, akinek szintén nincs papírja semmi ilyenről, megtudtam, hogy hogyan működik ez, persze jó könyvelő szükséges.


Köszönöm a többieknek a választ!

2022. okt. 28. 11:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!