Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 220 ezres fizetésből mennyit...

220 ezres fizetésből mennyit "illene" félre tennem ha a fix költségeim kb 40 ezer forint?

Figyelt kérdés
Minden amit azon felül költők az élvezeti cikk meg ilyesmi.
2022. nov. 3. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A fennmaradt 180at oszd harom reszre: 60 ezret elkoltesz amire szeretnel (etterem, elofizetes, ruha), 60 ezret felreraksz ajandekra, meg gyujtogetsz valamire, 60 ezret meg tenylegesen felreteszel ha barmi baj tortenik (pl autobaleset, fogmutet, varatlan szamla, egyeb kiadas).
2022. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Fizetés 20%-át érdemes félretenni, de ez nagyban függ élethelyzetedtől. Nekem éves szinten kb felét sikerül, viszont saját lakásban élek, olcsó a szenvedélyem, hobbim és limitált a szociális életem.
2022. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg otthon élek egyetem előtt állok de egyelőre pénzt gyűjtök.

Lakhatás ,kaja ingyen van így többet is eltudok tenni mint 20% de nem tudom mennyit kellene pontosan

2022. nov. 3. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ebből havi 100-at minimum elkéne tenned. Így akkor 80 át még elkölthetsz bulira, programokra habár most tényleg nagyon oda kell figyelni a pénz költésre mert baromi szar helyzetben van az ország. Elkeserítő hogy most abszolút nem ér semmit a pénzünk persze alapból sem sokat de ilyen inflációnál meg pláne.
2022. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha mostantól 100 at elrakok minden hónapban az egyetem kezdésre kerek 1 millió forint.

Mibe lenne érdemes majd fektetni , hogy meg is tartsa a reál értékét?

2022. nov. 4. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mibe lenne érdemes rakni igazából 1 millió ma már nagyon kevés kb 6 havi megélhetés ha nincs munkád. Rakd takarék számlára és ha kell valami akkor most vedd meg például egy új telefon. Ruha. Bármi ami szükséges. Ha semmire nincs szükséged akkor ugye ez az 1 Milla inflálódik de az most mindenkinek eszi a fizetését és a megtakarítását. Van baj most...
2022. nov. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!