Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaközvetítő által dolgozom...

Munkaközvetítő által dolgozom idén 5 éve szóval lejár a szerződésem. Munkakáltatóm nem akar végkielégítést fizetni inkább ajánl munkát,úgy fizetne ha van orvosi papírom hogy nem tudom vállalni.Közepes depresszio kevert szorongással elég indok lehet?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A munkaviszony megszűnésének és megszüntetésének fent fel nem sorolt, egyéb eseteiben sem kell végkielégítést fizetni. Ide tartoznak legfőképpen a munkaviszony munkavállalói felmondásának egyéb – tehát a jogutódlással kapcsolatban említettől eltérő – esetei, a közös megegyezéses munkaviszony-megszüntetés, a határozott idő lejárta miatti megszűnés, a próbaidő alatti azonnali hatályú felmondás (bármely fél részéről) valamint a határozott időre létesített munkaviszony azonnali hatályú, munkáltatói felmondása a hátralévő időre – maximum egy évre – járó munkabér kifizetése mellett.
2022. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Munkaközvetítő, vagy munkaerőkölcsönző...???


A közvetítő csak addig van képben, amíg a munkáltatód fel nem vesz állományba. A kölcsönzőcégeknél pedig ott vagy állományban, és csak a munkavégzés helye a konkrét cég.

2022. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Munkaerőkölcsönzőről van szó. 5 évig foglalkoztathat,mindenki kapott végkielégítést akinek lejárt,de mostanában nem akar fizetni hanem inkább át tesz másik gyárban. Nem tudom ez jogszerű?Van értelme ügyvédhez fordulnom, vagy ezzel az orvosi papírra hivatkozva hogy nem akarom válalni másik gyárba a munkát, és fizessen ami jár?
2022. nov. 5. 19:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 1.Ezeket értem. De nekem határozatlan a szerződésem nem határozott. Nem akarnék felmondani sem, sőt nem is én mondok fel, hanem lejárt az 5 évem. Tisztába vagyok vele hogy közös megegyezéssel nem jár a végkielégítés.
2022. nov. 5. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:
De miért akarnál végkielégítést, ha foglalkoztatnak tovább?
2022. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért mert én nem akarok már tovább kölcsönzőnél lenni. Más terveim vannak,csak hogy éppen igencsak kivártam ezt az évet hogy legalább ne járjak rosszul.
2022. nov. 5. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Mert eddig nem kaptál fizetést? Vagy miért járnál rosszul? Szóval igazából te akarod megszüntetni a munkaviszonyt? Ebben az esetben pedig #1-ben ott a válasz, bármennyire sem tetszik.
2022. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Munkakáltatóm nem akar végkielégítést fizetni inkább ajánl munkát,úgy fizetne ha van orvosi papírom hogy nem tudom vállalni.Közepes depresszio kevert szorongással elég indok lehet?"


A munkáltatód nem köteles végkielégítést fizetni, ha Te nem akarsz tovább ott dolgozni, és felmondod a megállapodást. Írtad, határozatlan a szerződésed. Ő nem akarja megszüntetni, tovább foglalkoztatna.

Ha azt mondja, hogy üzemorvos által megállapított alkalmatlanság esetén kapnál végkielégítést, akkor azt mondom, mi nem tudjuk, hogy a mostani munkakörödre milyen alkalmassági feltételek vannak megszabva.

Az általad fentebb állított depresszió, szorongás nem mindig alapos indok, hiszen kezelni lehet.

Ha mondjuk tetőfedő lennél, akinek az ingadozó vérnyomását gyógyszeresen sem tudják megnyugtatóan beállítani, akkor nyilván alkalmatlannak minősítik emberünket arra a munkára.

Egy alvászavarokkal küszködő dolgozót sem fognak engedni teherautót vezetni. Betegállomány, ha kezelhető, akkor visszaengedik a munkába, ha nem tudják kezelni, akkor nyilván nem dolgozhat sofőrként.

2022. nov. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!