Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A TB kiskönyv az aktuális...

A TB kiskönyv az aktuális munkáltatónál van?

Figyelt kérdés
Tartós táppénzen vagyok és kaptam egy e-mailt, hogy mivel nem adtam le tb kiskönyvet 50 % táppénzre vagyok jogosult. Értetlenül állok előtte, hisz tudomásom szerint a kiskönyv a munkáltatónál van, ha esetleg belépéskor nem adtam volna le, akkor nekik kellett volna kiállítani újat. Rosszul tudom ? Mi a teendő, ha nem találják meg?

2022. nov. 16. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ha nem adod le, akkor ők kiállítanak újat, sőt veled is alá kellene irattatniuk egy papírt amibe nyilatkoztál hogy nem adtad le de ők állitanak ki újat. Amennyibe valóba te nem adtad le, sajnos lehet jogos hogy csak az alacsonyabb összegú táppénzt kapod, mivel ők a már most fennálló jogviszonyod alapján tudják megítélni, hogy milyen időszakra jár, így ha nem látnak előzményt, hogy előtte hol mennyi jogviszonyod volt, értelemszerűen nem állapíthatnak meg magasabb összeget mert nincs rá információjuk, tudom, hiába elektronikusan van már minden ilyen nyilvántartva, ezt a rózsaszín sz@rt még mindig vezetni kell meg kizárólag ez hozzá a bizonyító erejű nagyjábol...
2022. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"mivel nem adtam le tb kiskönyvet "


Akkor valószínűleg nem adtad le a tb. kiskönyvet, amiben az előzmények szerepeltek egy táppénz elbírálásához.


Ha valaki nem adja le az előzmény tb. kiskönyvet, akkor az új munkáltató egy üresben kezdi el vezetni a dolgokat. De abban az előzmények nem lesznek benne, csak az aktuális munkáltatóval kapcsolatos adatok.

Tehát nincs előzmény a mostani munkáltatónál, így nem tudja megállapítani, hogy a magasabb összegű táppénzre vagy jogosult, vagy sem. Így szabály szerint kénytelen az alacsonyabb összegűt biztosítani.


Teljesen jogos...

2022. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!