Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apukám bankkártyáját le tudom...

Apukám bankkártyáját le tudom tiltatni?

Figyelt kérdés

Elhunyt tegnap és azt mondta a párja, hogy elhagyta a pénztárcáját benne minden irattal és a kártyájával.

Le tudom tiltatni? A biztonság kedvéért.



2022. nov. 16. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég gyanús, hogy pont most hagyta el...

Szerintem a halottvizsgalati bizonyítvánnyal, vagy a halotti anyakönyvi kivonattal ha bemesz, igazolod magad, akkor van rá esély.

2022. nov. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fsms ***** válasza:

Az optimális megoldás a hálál eseti rendelkezés lett volna. Akkor biztosan.

Szerintem ha a párjával közös számlája van, akkor már mindegy, akkor a letiltás sem számít, mivel bemegy a bankfiókban és hozzá fér a számlához.

Ami biztos, hogy a hagyatéki tárgyalásig zárolják a számláját, tehát ebből a szempontból jó ha bejelented a halálát a banknál, illetve megpróbálod letiltani.

2022. nov. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krwkco ***** válasza:

Nem kellene várni a halotti bizonyítványra, mert azt napok múlva kapod meg. Anélkül is érdemes bemenni a bankba, mert hátha bemondásra is tesznek valamit.

A közös számla manapság ritka. De ha mégis ilyen van az élettárssal, akkor azt a halál napjára visszamenőleg felezik. Az elhunyt részét zárolják.

A meghatalmazott által esetleg felvett pénzt visszakövetelik, mert a meghatalmazás a számlatulaj halálával megszűnik.

2022. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krwkco ***** válasza:
Megírod majd, hogy mit sikerült intézni és hogyan?
2022. nov. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hintalow ***** válasza:
88%

Na, csak hogy olyan is hozzászóljon aki lehúzott vagy 8 èvet banki callcenterekben:

A kártyatiltás az ún. Sürgőssègi megbìzás, kb. a kártyatulajdonos 3 szemèlyes adatával megcsinálják bárkinek. (Annó volt is velöle szìvás, amikor pl. egy válás alatt álló pár hetente tiltogatta a másik kártyáit, mi meg nem tudtunk mit csinálni, kötelesek voltunk mindig letiltani a kártyát.

2022. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

#5

Köszi. Mindig terveztem, hogy felhívom a call centert és megkérdezem, hogy mi kell a letiltáshoz. Mert a kártyaszámot nem tudja kapásból az ember, ha elveszett a kártya. De így, akkor egyszerű. :-)

2022. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hintalow ***** válasza:
100%
Hát jah, de nèha mèg igy is küzdős volt, amikor hajnali kettőkor hìvott az atomrèszeg itt tanuló, de az angolt is csak szószó beszèlő pakisztáni egyetemista, hogy elhagyta a kártyáját, akkor mèg az a pár szemèlyes adat is csak keservesen lett meg 😅
2022. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem volt közös a számlájuk.

Nemsoká megyek, megírom majd hogy mi volt.

Hintalow: Milyen három személyes adat kell?

2022. nov. 17. 11:28
 9/10 Hintalow ***** válasza:
100%

Ami alapján a számlatulajdonost/kártyabirtokost ki tudják keresni a rendszerből:

- nèv

- születèsi idő ès hely

- èdesanyja neve

2022. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtak segíteni. Egy telefonszámot adtak meg, hogy azt hívjam fel és hátha tudunk valamit intézni.
2022. nov. 17. 15:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!