Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi táppénzre számíthatok?

Mennyi táppénzre számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mennyi táppénre számíthatok, ha a fizetésem bruttó 200e ft, 9-es kóddal vagyok táppénzen és 25 év alatt is vagyok.

Átlagban 200e ft a fizetésem, mivel a nettót utalva kapom, a maradékot pedig kézhez és így lesz 200 körül. Az adómat eddíg nem kaptam meg soha... bízom benne, hogy táppénz alatt megfogom.



2022. nov. 21. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi folyamatos, biztosításban töltött időd van a keresőképtelenség első napját megelőzően?
2022. nov. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Komolyan, siralmas, hogy mennyire a béga segge alatt van az emberek pénzügyi tudása.

Tehát: 25 év alatt nem SZJA mentesség, hanem SZJA kedvezmény van. A bruttó összeget pedig nettóban SOHA nem kapod meg, mivel ha SZJA-t nem is, TB járulékot vonnak. Te kérlek SZÜRKÉN vagy foglalkoztatva, mert jön a legális pénzed a számlára és a feketepénz borítékban.


Hogy mennyi táppénzre számíthatsz? Ahhoz tudni kellene, mennyi a LEGÁLIS, szerződésben is szereplő bruttó béred.

2022. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyi táppénzre számíthatsz? Ahhoz tudni kellene, mennyi a LEGÁLIS, szerződésben is szereplő bruttó béred.


200. A biztosítási időt kellene tudni...

2022. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
#3: Mivel ilyeneket ír, hogy "a nettót utalva kapom, a maradékot pedig kézhez" meg "Az adómat eddíg nem kaptam meg soha" ebből nekem az jön le, hogy a kérdezőnek fogalma sincs, mennyi a valós bruttója és hogy hogyan is számolják az SZJA kedvezményt.
2022. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mennyi táppénzre számíthatok?"

A táppénz összegének meghatározásához meg kell állapítani, hogy rendelkezel-e a jelenlegi munkahelyeden a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számítva 180 naptári napi jövedelemmel. Ugyanis abból határozzák meg a táppénz összegét. Ha nem rendelkezel, akkor az előző év január 01-jéig visszamenőleg keresgélnek legalább 180 napnyi jövedelmet és abból számolják ki.

Egyéb feltételek is ki vannak kötve, mint -> biztosítási idő hossza stb.


További variák léteznek arra az esetre, ha nins 180 napnyi jövedelmed. Nem mindegy, hogy miért nincs (előzménytáppénz, GYED stb. miatt).


Mindig a hivatalos fizetésből számolnak, a feketepénz sehol nem jelenik meg ilyen szinten.


"25 év alatt is vagyok. Az adómat eddíg nem kaptam meg soha... bízom benne, hogy táppénz alatt megfogom."


25 év alattiaknak adókedvezmény van bizonyos havi összegig. Felette már nekik is adózni kell a "feletti" részre. Olyan nincs, hogy "nem kaptad meg", mivel a bérszámfejtésnél köteles a munkáltató az SZJA törvényben meghatározottak szerint számolni az SZJA előleg összegét, egyébként megbüntetni a NAV egy ellenőrzés alkalmával. Tehát a számfejtett, hivatalos bérednél bizonyos, hogy az SZJA törvény figyelembevételével határozták meg a levonandó adót, vagy le nem vonandó adót, tehát "megkaptad" azt, ha ne vontak Tőled SZJA előleget. Bérpapíron rajta kell, hogy legyen.


A feketeként kifizetett egyéb juttatás/bér úgy működik, ahogy a munkáltató akarja. Mivel nem hivatalos, ezért számon sem tudod kérni rajta, ha nem fizeti ki.

2022. nov. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Plusz gyanítom, hogy a kérdező azzal sincs tisztában, mi a különbség a táppénz és a betegszabadság között...
2022. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Plusz gyanítom, hogy a kérdező azzal sincs tisztában, mi a különbség a táppénz és a betegszabadság között..."



Szinte tuti... :)

2022. nov. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!