Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Normális hogy 29 évesen...

Normális hogy 29 évesen csórónak érzem magam lakáshiteles saját lakással és pár millió forint megtakarítással?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 27-28 milliót érő lakásom, amin van még 8 millió ft lakáshitel és havi 80 a törlesztője. Ezen kívül van kb. 2,5 millió ft félretett pénzem. A lakást családi segítséggel is vettem, de én is beletettem kb. 7 millió forintot az árába és a költségekbe akkor a saját félretett pénzemből. Vagyis minden akkori pénzemet. Azóta ennyi új pénzt tettem félre.


Most csökken is a pénzem, mert a lakásra kell még jó pár dolgot csináltatni, pl. redőnyöket, légkondit, pár bútort kell még venni majd. Szóval régen ahhoz voltam szokva értitek, hogy csak nőtt a pénzem, pl. 4 millióról 7 millióra egy év alatt, stb. Azóta pedig egyszer odaadtam az összes félretett pénzemet a lakásért, de a megvétel óta is rá kellett/kell majd összesen költeni vagy 2 milliót (bútorok, kisebb csináltatások, felújítások). Szóval most csak az az érzetem van, hogy a pénz megy, de nem jön. Miközben emlékszem ha van félretéve 5-10 milliód az nem egy vagyon, de azért ad egy biztonságérzetet. Persze jó a saját lakás is, mert pl. előtte mindig albérletben éltem lakótárssal, azóta pedig egyedül lakom. Meg tudom, hogy azért sokaknál jobb a helyzetem. De most akkor is ezt érzem.


2022. nov. 23. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jó helyzetben vagy. Csak albin spórolsz 1-2 millát évente. A lakásod értéke pedig csak nőtt. 29 évesen saját lakás teljesen jó tempó, és megtakarításod is van. Amit oda veszel pedig növeli az értékét, és a te összvagyonodat, szóval nem kárba vész.
2022. nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen, normális.
2022. nov. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
30 millióval nem gondollak csórónak, persze mindenkinek más az elvárása magával szemben. Hogyha magasabbak az igényeid, jelen helyzetben nem vagy boldog, gondolkozz el munkahely váltáson, hiszen ez az egyedüli lehetőséged változásra.
2022. nov. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális.


De amúgy előtörleszteni nem akarsz? Ha biztos a munkahelyed, előtörleszthetnél legalább 1 milliót az idén.

Biztos évvégi jutalmat is kapsz, akkor meg pláne.

Most a lakásprojekted az első.

2022. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam pár hete egy statisztikát, miszerint a magyar lakosság kb 40%-ának nincs annyi megtakarítása, hogy kibírja a következő hónapig bevétel nélkül, és további 20% 3 hónapig bírná. Ehhez képest el tudod dönteni, Te hová tartozol.
2022. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

"De amúgy előtörleszteni nem akarsz?"


11,5%-os állampapír mellett hülyeség előtörleszteni.

Majd 3-5 év múlva, amikor több lesz a hitel kamata, mint az állampapíré.

Addig gyűjteni kell és akkor törleszteni.


"csórónak érzem magam lakáshiteles saját lakással"


8 milliós hitellel és havi 80ezres törlesztővel ne érezd magad annak.

A fizetésed 20%-át fizetedd max a hitelbe. Tekints rá úgy, hogy kötelező minden hónapban 80ezret félreraknod. Ezt a havi 80ezret nem elégeted, hanem folyamatosan csökkenti a tőketartozásodat, vagyis magadnak teszed félre.

Jó a fele elmegy a kamatra, de akkor is.

Még mellette félre is tudsz tenni, teljesen jó ez így.

Szépen elrakod a pénzt, aztán majd 5 év múlva ki tudod fizetni egybe a tartozást.


Lakáshitelhez egy tipp: nyiss egészség és önsegélyező pénztárat.

Oda befizetsz egyszeri 250 ezret, utána havi 30 ezret kivehetsz belőle amíg van lakáshiteled. Így az adójóváíráson keresel kb évi 50ezret. Nem egy nagy pénz, de szerintem megéri kihasználni.


"de a megvétel óta is rá kellett/kell majd összesen költeni vagy 2 milliót"


Igen emiatt érezheted magad csórónak, hogy folyamatosan költöd a pénzt.

Én 5 év alatt összesen 1 milliót költöttem a lakásra miután megvettem. Lakható volt szépészeti dolgokat lehetett volna csinálni, de meg voltam nélkülük.

Ezt neked kell priorizálni, hogy minden lakásköltés tényleg szükséges-e.

2022. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

A nettó vagyonod ha jól értem 7 millióról 22,5 millióra változott.


Ebből a saját teljesítményed (15,5 - szülői támogatás) millió az eltelt idő alatt. Ez azért nem rossz (attól függően persze, hogy mekkora időszakról beszélünk és a szülői támogatás ennek mekkora része).

2022. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hamar már van saját lakásod ilyen fiatalon, akkor nincs okod panaszkodni. Nekem pl esélyem sincs rá, akármennyit dolgozok, spórolok. Más meg itt pénzzel és saját lakással nyavalyog, meg sem érdemli az ilyen.
2022. nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen örök elégedetleneknek persze segít a család sok millióval és meg sem becsüli , igazságtalan.
2022. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!