Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igényelhetek álláskeresési...

Igényelhetek álláskeresési járadékot vagy munkanélküli segélyt? Ha igen, mi az útja ennek, mikre van szükség?

Figyelt kérdés

A válaszok előtt a sztorim dióhéjban:


Az egyetemen júniusban államvizsgáztam, viszont sajnos egy nem éppen nagyon piacképes szakon tanultam. Ennek ellenére július közepén egy a területemhez részben közel álló céghez kerültem, először gyakornokként, majd szeptember 1-től már rendes munkatársként. Ugyanakkor mivel az elmúlt hónapban végig csak heti 20 órában dolgoztam, ezért a nyár végén kezdetben egy három hónapos szerződést kötöttek velem. És mivel jovoheten már december van, ezért a napokban jeleztem a feletteseimnek a határidő lejártát, meg hogy akár már teljes állásban is szívesen továbbmaradnék, ők a viszont a válság miatt leépítésre hivatkozva a szerződést nem hosszabbították meg, azaz jelenleg december 1-től nincs munkám.


Tudom jól hogy ilyet általában akkor adnak ha elotte legalább egy évig folyamatosan dolgozott az ember, emiatt sajnos túl sok esélyem nincs. Viszont én már a másfél hónapos nyári szakmai gyakornokság után is kaptam csekély mértékű fizetést, további mintha valahol olyat olvastam volna, hogy a részmunkaidősök az elmúlt egy év kapcsán kivételt is élvezhetnek.



2022. nov. 26. 09:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze nem ebből akarok élni, de a jelenlegi gazdasági helyzet miatt nem kizárt, hogy nemhogy az idei év hátralévő részében, de akár februárig se lesz semmilyen állásom. Addig meg valamiből nekem is kell gazdálkodnom, akkor is, ha jelenleg még a szülői otthonban élek.
2022. nov. 26. 09:19
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Van az elmőlt 3 évben 360 nap biztosított jogviszonyod vagy nincs? Ha van akkor kaphatsz, ha nincs akkor nem.
2022. nov. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lakóhelyed szerinti Munkaügyi Központ-ban kell intézni, ők tudják majd, mit kérnek, mit adhatnak.
2022. nov. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Hova valósi vagy helyileg?
2022. nov. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadékra jogosultság feltétele:

A kérelem benyújtását megelőző 3 évben legalább 360 napnyi jogosultsági idő (munkaviszony).

Ha ez megvan, akkor jár ellátás. Ha nincs meg, akkor nem jár.

Minden 10 nap jogosultsági idő után 1 nap ellátás jár. Tehát ha csak a minimum 360 nap van meg, akkor 36 napig jár az ellátás. Az ellátást maximum 90 napig folyósítják, de ugye ahhoz legalább 900 napnyi jogosultsági idő szükségeltetik minimum.

2022. nov. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!