Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy védett...

Mit jelent az, hogy védett munkahely?

Figyelt kérdés

Sehol, sem keresőben, még a szerződésben sem találtam erről információt, hogy miben különbözik egy védett munkahely a "rendes"-től.


Elvileg most egy ilyen munkahelyen dolgozom, mi a különbség? Leszázalékolt papírjaim látták. Aki ebben jártas tudna segíteni? Köszönöm.


2022. nov. 29. 09:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és nem a védett korra gondolok!
2022. nov. 29. 09:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy kerested, de rengeteg találat van a Google-ban a védett munkahelyre.


A Kbt. 3. § 41. pontja alapján védett munkahely az akkreditált munkáltató általi foglalkoztatás, ha a munkáltató biztosít tranzit- vagy tartós foglalkoztatást, és a munkavállalóinak legalább a 30%-a a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 22. §-a szerinti megváltozott munkaképességű személynek minősül, valamint az olyan munkáltató, amely működésének fő célja hátrányos helyzetű munkavállalók foglalkoztatása.


Védett munkahelynek minősül tehát a munkáltató, ha:


a) - akkreditált


- tranzit vagy tartós foglalkoztatást biztosít és


- munkavállalóinak legalább a 30%-a megváltozott munkaképességű személy, vagy


b) - működésének fő célja hátrányos helyzetű munkavállalók foglalkoztatása.


A Hatóság közzéteszi azon akkreditált szervezetek nevét, címét és adószámát, amelyek működésének fő célja hátrányos helyzetű munkavállalók foglalkoztatása. Az adatbázis tájékoztató jellegű. A védett munkahelyek listája az alábbi linken keresztül érhető el: [link]

2022. nov. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy az állam támogatja különféle járulék és adókedvezmenyekkel. Ettől lesz védett, minden másban olyan mint egy másik cég.
2022. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezeket én is olvastam, de ezek szerint valamit nagyon félreérthettem. Én ilyenekre gondoltam, hogy kirúgás pl? Mert eddig nekem sajnos semmi nem világos, hogy mi változott at előző (normál) munkahelyemhez képest, vagy ez engem nem is érint?
2022. nov. 29. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanúgy kirughatnak vagy teremthetnek olyan helyzetet hogy magadtól elmenj. Nem a. Munkakör védett sajnos. Hanem a munkahely.
2022. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!