Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teljes állásból (40 óra)...

Teljes állásból (40 óra) váltottam részmunkaidősre (20 óra). A szabadnapjaimra nézve ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Tavaly május óta dolgozom a cégnél. 6 hónapig teljes állásban dolgoztam, majd részmunkaidőre váltottam, viszont nem heti 5*4 órában dolgozom, hanem egyik héten kettő, a másik héten három teljes napot. Az világos, hogy a szabadnapok száma ugyanannyi, mint teljes munkaidőre.


Egy ismerősöm azt mondta, hogy ha ki akarok venni egy teljes napot (amikor 8 órát dolgozom), akkor a HR-nek kettő napot kellene kiírni az óraszám alapján.


Kérdésem az, hogy arra az időszakra visszamenőleg, amikor 40 órában dolgoztam, megadják a "teljes" szabadságot. Ezt vissza tudják fejteni? Van erre szabály? 12 nap szabim maradt, amiből 7 még abból az időből gyűlt össze, amikor teljes állásban voltam.



2022. nov. 30. 07:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Természetesen ugyanannál a cégnél maradtam, csak módosítottuk a szerződéssem.
2022. nov. 30. 07:36
 2/3 anonim ***** válasza:
A szabadsàg napjai 8 óràsak, ennek megfelelően kell őket kiadni
2022. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiadhatják most is azt a szabadságot ami még korábban gyűlt össze. Ezért érdemes alapvetően időarányosan kivenni a szabit, hiszen általában napban tartják nyilván, nem órában. Most ha te részmunkaidős vagy akkor egy munkanap 4 óra, az = 1 nap szabi. Tehát ha 8 órát dolgozol egy nap akkor az valóban 2 nap szabadságot jelent.
2022. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!