Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hany ember felvetelizik vajon...

Hany ember felvetelizik vajon cegekhez kamu oneletrajzokkal? Lehet igy sikerem?

Figyelt kérdés

Alapvetoen intelligens es konnyen tanulo ember vagyok, egy munkahelyen sem volt meg problemam, mindenhol jo munkaeronek szamitottam, de egyreszt a tanulmanyok resze az oneletrajzomnak szarul nez ki, erettsegim van csak, elkezdtem egy grafikus kepzest, de nem fejeztem be, ettol fuggetlenul beleiram (nem grafikus munkat keresek), es beleirnek egy komolyabb munkakort is. Az angol tudasom tokeletes, beszedben es irasban is, ez az egyetlen skill, amit tenyleg kimaxoltam :D

Remote munkakra szeretnek jelentkezni kulfoldi cegekhez, amit home officebol vegezhetek. Van ismerosom, aki biztat ra, hogy csinaljam nyugodtan, egyreszt nem fognak utananezni, masreszt meg neki is ilyen munkaja van es egy entry level melohoz elozetes tudasra sincs szuksegem, mert ugyis 2-4 het betanitassal kezdodik. Elmondta, hogy csak az interju reszen kell majd atmennem, de ezeknek utananeztem, miket kerdeznek altalaban, es ugyanazt irjak a legtobb helyen, amit ismerosok is meseltek, hogy feltettek nekik kerdest, szoval kb lehet ra keszulni.

Szerintetek? :D



2022. dec. 2. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Sosem tudni siman elkerhetik a szakkepesitesedrol a bizonyitvanyt. Utana meg tol ego lesz.. en nem irnam bele max valahogy belefogalmaznak hogy van benne gyakorlatom
2022. dec. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg xy iskolában xy szakon tanulok."

Ha angolból van nyelvvizsgád azt mindenképp írd bele. Ha még nincs akkor 1. legyen. 2. Írd bele, hogy mindenképp hajtasz a papírra is. Vagy ha emelt érettségit tettél azt írd, hogy középfoknak felel meg.

Komolyabb munkakört meg csak akkor írj bele, ha valós. Simán utánad tudnak kérdezni. Felhívják a volt céget és kérnek egy pár mondatos értékelést.

2022. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2 Tudom, hogy felhivhatjak, de akkor maximum buktam egy helyet, nem gondolom, hogy minden munkahely utanakerdezgetne a jelentkezoinek. Sok munkat elmentettem, ami passzolna hozzam.

Az a vicc, hogy ezeknek a kulfoldi munkaknak sokkal alacsonyabbak a kovetelmenyei, amiket leirnak. Amikor itthoni cegeknel kerestem home office melokat, egyreszt rendes home office alig van, mindenhol inkabb a “heti 1-2 nap home office lehetoseg” a jellemzo, masreszt ugyanazokra a munkakorokre, ahova a kulfoldi ceg nem ker sok eves tapasztalatot, az itthoni ceg foiskola + 3-5 ev talasztalat.

Egyik ismerosomet konkretan a Youtube ugyfelszolgalatra vettek fel 0 ugyfelszolgalatos tapasztalattal (mas ceg, nem a YT alkalmazza, de nekik dolgoznak), itthon meg egy ugyfelszolgalatos munkahoz is diplomat kernek par helyen.

2022. dec. 2. 16:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Van egyebkent nyelvvizsgam. Meg ugy osszessegeben vannak dolgok, amik valosak es maximum picit turbozni kell rajtuk, hogy a CV-ben is jol mutasson. Megneztem par ismerosom oneletrajzat es sokaknal lattam, hogy azert vannak aprosagok, amikben ferditenek. (Pl nagyon erdekes, egyedi hobbi, amirol tudom, hogy az illeto kb kiprobalta eleteben ketszer :D)
2022. dec. 2. 16:30
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

"Az angol tudasom tokeletes"

Ezek szerint C2 szintű nyelvvizsgád van, ugye? Bár halkan jegyzem meg, hogy az sem "tökéletes" nyelvtudást igazol.

Mindenesetre ne hazudj, ne kozmetikázd az adatokat.

2022. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem ne hazudj, minden magára valamit adó cég kéri a végzettséget igazoló okirat másolatát.
2022. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5 Igen + par itt elo, kulfoldi baratom van, akikkel angolul kommunikalunk, rendszeresen, normalisan tudom hasznalni a nyelvet, ugyanugy, mintha magyarul beszelnek. Tudom, hogy Magyarorszagon alig bir barki kinyogni 3 ertelmes mondatot angolul, de nem kell mindenkirol ezt feltetelezni rogton, hogy meg a vilag legegyszerubb nyelvet sem tudja beszelni :D Nalunk az angol nyelvtudas a csaladban alap volt mindig, szuleim is aktivan hasznaljak a munkahelyukon. Kettannyelvu gimnaziumba jartam, franciat tanultam az angol mellett, de mivel azt suli ota nem hasznalom, abban nem vagyok tul magabiztos, abbol nem nyelvizsgaztam vegul, de egy kozepfokut ossze tudnek kaparni belole valoszinuleg, ha akarnek.

6 Az erettsegimet pl soha nem kertek el sehol, hiaba volt elvaras. Ahogy a nyelvvizsgat sem. Utobbit volt, hogy interjun teszteltek, de ennyi. Diplomat nem feltetlenul irnek bele, mondjuk van egy baratom, aki a befejezetlen tanulmanyait beleirta. Ket evet jart egyetemre, egy evig x szakra, a kovetkezo evben valtott egy masikra, aztan abbahagyta, de azert beleirta. Na most errol nyilvan nem tudnak papirt kerni, de lehet meg ez is jobban mutat, mint az, hogy valaki az egyetem kozelebe sem ment.

Valamit muszaj beleirni, mert minden ceg kap heti 1000 CV-t, ahol raadasul sok helyen eleve egy program szuri oket, meg mielott egy ember rajuk nezne.

2022. dec. 2. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon régen kellett felvételiznem, de az utolsónál már szinte csak hazugságok voltak az önéletrajzban, pontosabban úgy kerekítettem a tényeket, ahogy nekem jók voltak, tegyük hozzá, sok szálon futott a karrierem. Végzettség tekintetében viszont nem hazudtam. Az elmúlt 18 évben nagyjából magamnak melózom, így nem kell elszámolnom.
2022. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai végzettséget igazoló papírokat el fogják kérni, ott nem nagyon tudsz hazudni.

Amúgy ha valahogy behívnak, ott már azon múlik, hogy mennyire tudod eladni magad. Sokkal inkább úgy értékelnek egy jelentkezőt, hogy hogyan teljesített az interjún/mennyire szívesen dolgoznának eggyütt vele, minthogy milyen papírja van. (Nem mondom, hogy a papír nem számít, pl. a Harvardon szerzett diplomád valószínűleg eredményezne pár felvételt önmagában is..)

Konkrét tapasztalataidnak pár (elit cég) kivételtől eltekintve nem fognak utánanézni. Itt kb. azt hazudsz amit akarsz. Ha a pozíciód megnevezése stimmel, onnantól kb írhatod, hogy a pozin belül a legfelelősségteljesebb/legfancybb munkát végezted és a csillagokat is lehoztad az égről. Akkor is ha a a valóságban kávét főztél a főnöknek, azt is rosszul.

Ha úgy érzed, hogy emiatt nem hívnak interjúzni én tuti megpróbálnám a helyedben így, ezt sokan csinálják. Ha a szükséges tudásod megvan/entry pozícióra jelentkezel akkor igazából meg tudod oldani.

2022. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Valamennyit mindenki szépít az életrajzában, ha egyszer látott valamit azt is mély és aktív tapasztalatként tünteti fel és aki megszólalni se tud egy nyelven, az is beírja, hogy magabiztos a nyelvtudása, csak reménykedik, hogy nem kell majd megszólalnia.


Mindezt pedig a cégek és a HR-esek is pontosan tudják. Úgyhogy eleve nem is hiszik el a felét se annak, ami le van írva. Ha szerepelnek a számukra fontos kulcsszavak az életrajzban, akkor azokat le fogják ellenőrizni, amennyire nekik fontos. Bele fognak kérdezni olyan szakmai részletekbe, amikből le tudják szűrni, hogy tényleg értesz hozzá, vagy csak vetítesz.

Ha eleve nem is szerepelnek azok a dolgok, amiket a hirdetésben keresnek, akkor meg jó eséllyel meg se nézik, mert ezt már a szoftver előszűri. Ha nagyon sok a jelentkező, akkor meg még az is belefér, hogy találomra válogassanak.


A nyelvvizsgát érdemes beírni, ha van és érdemes törekedni is rá, hogy legyen, de egyáltalán nem kizárt, hogy elkérni sem fogják. Amelyik cégnek fontos a nyelvtudás és nem csak statisztikailag érdekli őket, ott eleve azon a nyelven fognak interjúzni. Vagy egy ponton átváltanak idegen nyelvre, netán behívnak egy külföldi kollégát, hogy vele is beszélgess egy kicsit. Ha kellően nagy a cég, vagy pont van olyan emberük, akkor keresnek erre egy jó nehéz akcentusú ír, skót, ausztrál, vagy indiai kollégát a "nesze, lássuk ezzel hogy boldogulsz" jegyében.

2022. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!