Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Európában van még valahol...

Európában van még valahol élelmiszer árstop? Az azért nagyon durva, hogy csak Magyarországon emelkedik tartósan és folyamtosan az élelmszer árak. Nem lehet hogy ehhez van köze?

Figyelt kérdés

A korményban nincsneek gazdasági szakemberek, akik ezt tudnák? Mégha népszerű ötletnek is tűnik rövid távon, ha ebbe belebuknak hosszú távon az nekik se jó, nem értem. Gondolom az volt azért a szándék, hogy jobb legyen az embereknek, de úgy látom hogy rosszabb lett, és ezt lehetett látni. Azt én értem, hogy az jó lett volna nekik, ha mondjuk kicst jobb, de felnagyítjék a teljesítményüket látszatintézkedésekkl és propagandával, de ha eközben valójában rosszabb ráadásul egyre jelentősebben, azt mindenki észreveszi, szóval nem értem mire jó.



[link]



2022. dec. 3. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Nincsen - csak a kommunizmusban szól bele a kormány ilyen direkt módon a gazdaságba. És amúgy teljesen értelmetlen, csak a hivatalos inflációs adat hamisítására jó, a valóságban a lakosságnak nem jó. Ellben a nép elég hülye hozzá, hogy elhigyjék, hogy a főispán megvédi őket, mert amúgy az átlag magyar 2 számot sem tud összeadni.


A hosszútávú hatásoktól nem kell félni - majd a propaganda gépezet megoldja. Lásd benzinárstop, ugye januártól kivezetik de már indult a héten a duma, hogy ez is a brüsszeli (nem létező) szankciók miatt van...

2022. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
1-es gyakorlatilag leírta azt amit én is írtam volna.
2022. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem értek egyet, hogy hülyék lennének az emberek. Vidéki kétkezi munkásokat hallgattam a buszon, és ugyanúgy leveszik a lényeget. Mindenki látja a dolgokat, ez már annyira erősen megmutatkozik a mindennapi életben és a boltok polcain, hogy semmilyen propaganda nem tudja behülyíteni az embereket, szerintem. Nem értem mire jó.
2022. dec. 3. 20:11
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Hülyék mint a segg, és erkölcsileg is aljanép. Minden más csak üres fecsegès tét nélkül. Leveszik a lényeget, ja. Aztán leszavaznak egy bolsevik pártra nehogy Soros átműttesse bnzivá az ovodásokat.
2022. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

3

Eddig a fidesznek volt kb. 100 ugyan ilyen kaliberű húzása. Mégis Áprilisban nagyobbat nyertek, mint valaha és zsinórban a 4. kétharmadot ünnepelték. Szerinted az emberek nem hülyék? Vagy akkor ki húzza az x-eket?

2022. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

3

Lehet épp hallottál egy példát, de én diákmunkaként dolgozom kereskedelemben, a fővárosban és kb minden második nyugdíjas olyasmi megjegyzést tesz, hogy milyen drága minden, de legalább mi nem háborúzunk vagy másik kedvencem aki pedig, hogy de legalább ő nincs bechipelve… (ez a megjegyzés már nem feltétlen nyudíjasoktól)

Meg van 1-2 “kedves” vevő, aki azt is megosztja, hogy most a szobakonyhás paneljában kevesebb rezsit fizet, mint 20 éve (a három szobásban) és milyen jó, hogy azóta nincs ilyen gondja. És nem tudod egyiknek se elmagyarázni, hogy ebben hol a bökkenő..


Másik amit megfigyeltem még tavasszal, hogy az szja visszafizetése kb kenőpénz volt. Ismertségi körömben, nem egy olyan embertől hallottam, hogy “kaptam 400-x ezret és akkor így fideszre szavaztam” de amúgy meg előtte-utána nem bírta a pártot, csak hirtelen kispénz, mintha az nem ment volna vissza ugyanoda az infláció miatt.

Nagyon sok értelmileg és erkölcsileg megkérdőjelezhető ember van, aki csak pikkpakk használható.

2022. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%

" Mégha népszerű ötletnek is tűnik rövid távon, ha ebbe belebuknak hosszú távon az nekik se jó, nem értem."


Jól ismerik a választóik értelmi képességeit. Ami addig terjed, hogy mennyi a boltban a farhát. Azaz mennyi lenne, ha lenne. Minden másra ott van Brüsszel meg Gyurcsány, néha még Soros is.

2022. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!