Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állampapír jelenleg is kockáza...

Állampapír jelenleg is kockázatmentes?

Figyelt kérdés

MÁP+ papírom van, holnap fogom beváltani készpénzre (bocsi, nem ismerem a szakszavakat). Kb. 5 millió forintról van szó.


A terv az, hogy PMÁP-ot veszek a nagy részéből, illetve 1 éves lejáratú állampapírt egy kis részéből. A kérdésem az lenne, hogy ez jelenleg biztonságos? Mindenképpen visszakapom majd a pénzemet, egy esetleges válság vagy államcsőd esetén is? Ha valamiért azonnal kelleni fog a pénzem, és nem tudom megvárni az 1-3 évet, akkor kis veszteséggel azért ki tudom venni, ugye?



2022. dec. 5. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Sosem volt kockazatmentes, de rendkivul alacsony kockazatu.
2022. dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

"ez jelenleg biztonságos?"


Ugyanannyira biztonságos mint eddig volt. Se jobban, se kevésbé.


"Mindenképpen visszakapom majd a pénzemet, egy esetleges válság vagy államcsőd esetén is?"


Válság esetén igen, államcsőd esetén nem. Vagy csak évekkel később egy részét. Ahogy eddig is...


"akkor kis veszteséggel azért ki tudom venni, ugye?"


veszteséggel ki fogod tudni venni nagyon nagy eséllyel. Hogy az kis veszteség lesz vagy nagy azt nem lehet megmondani. Egyelőre a kis veszteség a reális forgatókönyv, de ez a jövőben változhat.


Összefoglalva, jelenleg nincs ok aggódni.

Nem lett rosszabb az állampapír, mint az elmúlt 10 évben bármikor volt.

De ugyanazok a kockázatok megvannak, mint eddig.

2022. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. dec. 5. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
2022. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Pont emiatt merült fel bennem ez a kérdés. :/
2022. dec. 5. 21:09
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Az állampapír alacsony kockázatú volt és lesz is. A probléma ott van ha államcsőd vagy hosszabb távú hiperinflációs ciklus lesz. Akkor nem ér majd szinte semmit a kötvény.
2022. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Erre van reális esély a következő 3 évben? (Biztosra nyilván nem lehet tudni, de kell most emiatt aggódni?)
2022. dec. 6. 08:33
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem államcsőd nem lesz mert ugye annyi forintot nyomtatnak amennyit akarnak, viszont egy hosszabb hiperinflációs ciklus benne van.
2022. dec. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Délutánra van időpontom, addig még átgondolom, hogy mi lenne a legjobb megoldás.
2022. dec. 6. 10:22
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

"egy hosszabb hiperinflációs ciklus"


Ne dobálózzunk már így a szavakkal.

Hiperinfláció a 2. vh után volt 45-ben. Az volt hiperinfláció, amikor naponta duplázódtak az árak.

Az, hogy 1 év alatt bőven 20% feletti az infláció az sz.r mindenkinek, de nem hiperinfláció.

2022. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!