Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy ingatlanban van 50%...

Ha egy ingatlanban van 50% tulajdonrészem kérhetek azt ott lakótól bérleti díjat?

Figyelt kérdés
Van egy budapesti lakásban 50% tulajdonom. Lakik benne egy családtagom de mivel nincs jó kapcsolatom vele szeretnék bérleti díjat kérni a lakhatásért cserébe. Ez ügyvédi segítséggel megoldható?
2022. dec. 8. 13:38
1 2
 11/12 krwkco ***** válasza:

"Ha nem akar fizetni viheted bíróságra az ügyet?"

Ha volna egy olyan méltányos díj amit a törvény közös megegyezés hiányában és szerződés nélkül is jóváhagy, akkor annak az 50%-ára kérhetnél közjegyzői fizetési meghagyást.

De ha nincs ilyen, akkor kérdés, hogy felszólíthatod-e jogszerűen, hogy költözzön ki az egész lakásból? Mert hiszen a lakás fele felett nem renndelkezel.

Szóval ez már bonyolult. Szerintem ezt már egy ügyvédtől kellene megkérdezni. És még az sem biztos, hogy az ő véleményét osztja majd egy bíró.

2022. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérdezz rà ügyvédnél, de én egyszerűbb és tisztább dolognak làtom az ingatlan eladását majd elfelezitek a másik tulajjal. Hosszú távon a te módszered túl sok vitával és fejfájással járna, neadjisten sérül az ingatlanod is, ha a ‘bérlő’ emiatt pipa lesz ràd/ sokmindent làttam már.
2022. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!