Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hegyoldalban lévő ferde...

Hegyoldalban lévő ferde földterület területét miben mérik? A felületében vagy a vetületében?

Figyelt kérdés

2022. dec. 9. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
felület
2022. dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez komoly? Ezer százalékra mertem volna fogadni, hogy a vetület. Ezek szerint ha valaki földet hord a földjére, akár meg is tudja növelni? Másrészt vsizont a gibegurbaságokat is beleszámítják, ha dombos, akkor is a felület? És ha a közepén van egy domb, de a széle tök egy szintben van?
2022. dec. 9. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:
A földhivatali nyilvántartás szerint érvényes. Nem mérik, hanem ott megnézik. Vagy te mit szeretnél tkp?
2022. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a kérdésem, hogy a földhivatal szerint a terület mi? Kerület által kifeszített minimálfelület? A valódi felület? Ha igen, akkor mekkora felbontással, mert a felület egy hegyes részen akár fraktál is lehet. Vagy a vetület? Én csak ezt az utóbbit látom matematikailag precízen értelmezhetőnek. És hogyan mérik praktikusan?
2022. dec. 9. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Okos vagy.
2022. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Praktikusan a koordinatak alapjan meri a foldmero. Ha felhivsz egyet h merni kene akkor szerintem elmondja.
2023. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!