Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi arról a velenyetek amikor...

Mi arról a velenyetek amikor valaki arról ír hogy egy cégnek mekkora bevétele van és hogy abból telne béremelésre? Én úgy tudom a cég a bevételt bármire fordíthatja saját döntése akár a tulajdonos ki is veheti az egészet leszámítva

Figyelt kérdés
a törvényi kotelesseget, a minimálbért esetleg garantált minimálbért s efölött semmit se KELL adnia. Megbizasos szerződés esetén pedig még ennyit se. Max. ha valakinek nem tetszik elmehet mashova. Tévedek?
2022. dec. 19. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem. De ez tipikus proli felfogas, multis környezetben az emberek valtanak es igy kapnak nagyobb es nagyobb fizut. A prolikak meg elvarnak hogy csak ugy emeljenek...
2022. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy nem értik a különbséget a bevétel és a nyereség között.
2022. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha értenék akkor se rendelkezhetnének felette. Persze vélemenyük lehet arról hogy a cég mire költse hisz szólásszabadság van.
2022. dec. 19. 16:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Bevétel nem egyenlő a profittal. Például a MÁVnak, BKVnek, akár egy benzinkúthálózatnak stb több milliárdos bevételei vannak és mégis veszteségesek.


A cégek profitorientáltak. Bármekkora a bevételük, ha van elég és megfelelő minőségű munkaerő akkor nem nagyon fognak emelni, hiába gazdag a cég.


Ezt el kell fogadnod. Ha ez nem tetszik akkoralapíts egy saját céged amelynek milliárdos bevételei vannak és emelj a dolgozóknak átlagon felül!

2022. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hiába fogadom el akkor is lesznek a kérdésben szereplő emberek. Efölött nekem nem lesz befolyásom. Átlagon felül pedig fizess inkább te.
2022. dec. 19. 17:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha te nem fizetsz átlagon felül akkor más miért fizessen neked?


Hiába nagy az árbevétel de a cég meg veszteséges akkor ki az a hülye aki átlagon felüli béremelést ad? Ha a te céged veszteséges lenne akkor emelnél?


Egy munkáltatót nem nagyon érdekli a béremelés míg a cégben minden munka el van intézve. Sajnos nem vagyok cégtuljadonos, de ha az lennék akkor sem emelnék a hozzád hasonlóknak. Alapvető közgazdasági dolgokkal nem vagy tisztában és közben azt szajkózod, hogy mindenkinek emeljenek bért (akár a nemlétező profitból).

2022. dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert a te ötleted volt, azért. Nehogy már nekem kelljen megvalósítani a te hülyeségedet...
2022. dec. 19. 17:12
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nehogy már nekem kelljen megvalósítani a te hülyeségedet..."


Nehogy már a cégnek kelljen megvalósítani a te hülyeségedet...

2022. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A hülyeség továbbra is a tiéd, te írtad a négyes hozzászólásban. Vagy most az jön hogy az nem te vagy csak ugyanannyi az ertékelésetek?
2022. dec. 19. 17:22
 10/11 anonim ***** válasza:

A 4; 6; 8 hozzászólás az ennyém. Vitatom, hogy hülyeséget írtam volna. Továbbra is fenntartom, hogy amit te mástól elvársz (fizetésemelést a cégtől) azt más is elvárhatja tőled (az alkalmazottad a te cégedben).


Mivel fogalmad sincs, hogy mi a különbség a bevétel és a profit közöd csak reménykedni tudok, hogy nem a könyvelési osztályon dolgozol! A cég a profitját bármire elköltheti, de a jelen gazdasági helyzetben a piacképtelen tudással és végzettséggel rendelkező dolgozók bérét nem fogják emelni. Cégtulajdonosként (sajnos nem az vagyok) én se emelnék.

2022. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!