Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektessek 1 milliót?

Mibe fektessek 1 milliót?

Figyelt kérdés

Tudom ez nagyon kevés pénz, és még meg sincs nekem, de véleményekre kíváncsi lennék, mert 1 évet adok magamnak hogy kitaláljam mit kezdjek ennyi pénzzel, közben megszerzem. Addig tapasztalatokat szeretnék szerezni, tanulni és könyveket olvasni. Mert teljesen vakon vagyok minden téren.


Nagyon úgy érzem, hogy a Krypto valuta lenne a legjobb megoldás a kevés alap miatt és ezzel szeretnék elkezdeni foglalkozni, ez jó ötlet lehet? A kockázat nem érdekel, csak az hogy 10 éven belül abból az 1 millióból többet szeretnék.



Hogy őszinte legyek egyáltalán nem a gyik válaszadóitól várok megoldást, mert minden opciót én magam fogok sorra venni és utána kiválasztani azt, amit jónak gondolok, de hátha van aki segít.



2022. dec. 19. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Ahogy mondod, 1 millió nem nagy pénz, tehát ha neked igen, én biztos nem állatkodnék vele.


Ahogy mondod kriptó jó arra hogy beduplázd egy nap alatt, de arra is hogy elbukd 10 perc alatt. Ésszel.

Ha konzisztens befektetések kellenek, én simán nyitnék egy TBSZ számlát és SP500 ETF. Ennél nem leszel okosabb sosem, hacsak nem szánsz rá annyi időt, hogy azokat lekörözd akiknek ez teljes állása, de ha pedig ennyi kapacitásod van, jobban jártál volna ha dolgozol helyette.


A lúzerbanda azt fogja javasolni hogy államkötvény, ami végülis ennyi sok év után először nem akkora hülyeség, de én sosem fektetnék be forintban, mindenki aki az elmúlt évtizedben megtette, bukott rajta.


Nekem a pénzem kb. 10-15%a kriptóban van (igazából 1 éve gyakorlatilag stablecoinban kamatozza az évi 12%-ot dollárban), úgy 20% egy menedzselt nyugdíjalapban, 10%al én bűvészkedek tőzsdén heccből (nem valami nagy sikerrel, azt gondoltam a META nagyot fog menni:D :D), a maradék pedig SP500 ETF, ez az ami elég durván jól teljesített összességében.

Az egyik cégemben van komolyabb likviditás, mert EU projekt fizukat előre kell fizetni, ill van egy ingatlanom. Ha berogyik az ingatlan piac, valószínű a pénzeket átcsoportosítom ingatlanba.


34F

2022. dec. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

"kockázat nem érdekel, csak az hogy 10 éven belül abból az 1 millióból többet szeretnék"

Kripto nagyrészt szerencsejáték, nem tudod milyen irányba indul az árfolyam, így lehet megduplázod a pénzt, de lehet elbukod.


Befektetésnél az is fontos, mennyi időre tudod nélkülözni a pénzt? Ha csak 5-10 évig, akkor államkötvénynél nem igazán van jobb választás, 10-20 év esetén viszont már képbe jönnek a részvények, ETF-ek.

2022. dec. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

#2


Az állampapper az elmúlt 10 évben rendre a lehető legrosszabb opció volt az után, hogy malacperselybe tedd a pénzed. Volt olyan év amikor a világ második legrosszabbul teljesítő állampapírja volt a magyar. Én tényleg nem értelek titeket :D

Most az irgalmatlan inflációs adatok ÉS a tőzsde gyengélkedése tükrében lehet megéri, de kétlem hogy középtávon így marad.

2022. dec. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A kockázat nem érdekel, csak az hogy 10 éven belül abból az 1 millióból többet szeretnék."


Tehát akkor mégis érdekel a kockázat, hiszen ha elbukod mindent egy kockázatos befektetésen akkor nulla forintod lesz, ami kevesebb mint az 1 millió, ugye?

2022. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
1M sok ahhoz, hogy elverje az ember, de befektetéshez kevés.
2022. dec. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!