Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy fiatal...

Mennyire gyakori, hogy fiatal diplomások ilyen pocsékul kezeljék a pénzügyeiket?

Figyelt kérdés

Fiatal diplomás ismerőseimnek nincs befektetve a pénzük, és itt most nem szaktudást igénylő tőzsdézésre gondolok, hanem pl egyszerű állampapírra. Ehelyett inkább még a jelenlegi gazdasági helyzetben is normál banki számlám van a pénzük (jól keresnek, spórolnak, tehát nem egyik napról a másikra élnek). Van köztük olyan, aki konkrétan közgazdász.


Nyilván nem reprezentatív az én ismeretségi köröm, ezért kérdezlek titeket, hogy ti mit gondoltok erről.



2022. dec. 21. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Attól, hogy valaki diplomás, még nem feltétlen gazdasági zseni, emellett nem mindenki akarja 'befektetni' a pénzét. Szerintem semmivel sem gyakoribb vagy ritkább, mint egyéb csoportok esetén, de ez magánügy.
2022. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki a saját szerencséjének kovácsa...
2022. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Előfordul. Egy fiatal, volt mérnök kollega folyton engem kérdezgetett. Mondjuk ő legalább erdeklődött a téma iránt.
2022. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az ügyintézés kényelmetlensége, a befektetés gyakorlati megvalósításával kapcsolatos ismeretek hiánya valamint a kiemelkedő likviditási preferencia ami miatt nem kompenzálja őket a pár százalékos kamat. Lustaság és nagyfokú tehetetlenség, nem akarnak még azzal is foglalkozni, hogy milyen befektetési portfoliot alakítsanak ki. Az is közrejátszik ebben, hogy hiányzik belőlük a tulajdonosi szemlélet. Ezen kívűl mindent pénzforgalmi, egyszeres könyvvitel felfogással vizsgálnak: pénz be=jó; pénz ki=rossz - magyarán a befektetést egy negatív, pénzkiadással járó tevékenységként azonosítják a tudatalattijukban, amit valamiért erősebben átéreznek, mint az infláció hosszabb távú, megélhetésre gyakorolt hatását.
2022. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

8000 milliárd forint van kint a lakosságnál kp-ben, ami csak inflálódik a bankszámlán, vagy a párnahuzatban. Igen, ennek a pénznek egy része diplomás embereké.



Láttam 3 hónapos bszla kivonatot egy főorvosi nettó 2,4 milliós fizetésről.


0 ft megtakarítás, bszámlája minden hónapban - 300e-en áll meg. no komment.

2022. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

5: És a -300 E-n kívül még miből gondolod, hogy nincsen befektetése?

A befektetés legutolsó sorban banki befektetés, sokkal inkább ingatlan, nemesfém, műtárgy, tudás, stb.

2022. dec. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Elég sokan vannak, elég csak elolvasni a Facebookon milyen kommentek vannak, ha valami befektetést, pl állampapírt reklámoznak. Van egy bizalmatlanság az emberekben, van aki még a bankokban sem bízik, csak a készpénzben. Amúgy ezt is meg lehet érteni, mert történtek már olyan dolgok ebben az országban, amiket nem gondoltunk volna. Én is nehezen vettem meg az állampapírt, de arra gondoltam, hogy befektetés nélkül még többet bukok rajta. De egy ilyen kormánnyal szemben jogos az emberek bizalmatlansága és ennél a többi befektetési forma még rizikósabb. A nehezen megszerzett pénzét nem akarja kockára tenni az ember. Aki örökölt egy vagyont, az bátrabban bánik a pénzzel, mint aki a havi fizetéséből évek munkájával gyűjtött össze egy kis pénzt.
2022. dec. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Meglepően gyakori szerintem. Én közgáz területen tanulok és kb. 18 éves korom óta "fektetek" be. Igaz, eleinte nagyon keveset és csak állampapírba, ahogy nőtt a tudásom, csináltam diverzifikáltabb portfóliót. Én is mindig megdöbbenve hallom, hogy más egyetemistáknak, (mi már dolgozunk egy ideje) milliók állnak üresen a számláján. Nehezen tudom megérteni miért hagyják elinflálódni a pénzüket, pláne, hogy aki csak alapszinten tanult kamatos kamatról tudja, hogy minél hamarabb kezded és minél többet tudsz befekteteni, exponenciálisan növeli a későbbi vagyonodat.
2022. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, azért az állampapír meg olyan, hogy nem ér kevesebbet a pénzed tőle de többet se. Bár nem tudom, most mennyi a kamatja neki, de nagyságrendileg ez a helyzet. SZóval az állampapír nem túl kecsektető befektetés így forintban. A politika témakörben meg az a befektetés volt hülyeség, aki forintban tartja a pénzét, a magyar állampapír meg forint alapon működik. Tehát az is szar befektetés, ami forint alapú állampapír. Akkor most mi is a helyzet?


Nekem is van egy nem túl nagy de nem is túl kicsi összegem forintban. Anno átváltottam dollárba meg euróba (azt nem tudom más fizetőeszközbe tettem e), de akkor visszaváltottam és ha jól emlékszem egyiken nyertem is, de ebben nem vagyok biztos. Ez még sok sok éve volt. De sajna már annyit gyengült a forint, hogy erről lekéstem, hogy 300 as Eurónál átváltom, aztán jól járok, amikor 420 az Euró! Ezt lekéstem!!!!

2022. dec. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Általánosan rendkívül tájékozatlanok az emberek a pénzügyeket, gazdasági kérdéseket és különösen a befektetéseket illetően. Nem csak Magyarországon, máshol is.

Nem véletlen, hogy annyira sok a hitelkártya adósság és hasonlók.


Ahogy kérdező is írta, még közgazdászok sem mind tudják, vagy foglalkoznak vele, hogy nem egy bankszámlán kéne parkolni a pénznek nulla kamattal, hanem be kéne fektetni. Ahhoz viszont már aktívabban foglalkozni kéne vele, hogy mibe, hogyan, stb. Ezt meg már sokan túl sok erőfeszítésnek tartják, inkább hanyagolják.


Az oktatásügy alakulása sem igazán abba az irányba halad, hogy javulásban lehessen bízni. Pedig a gazdaság működése és a pénzügyek is olyan dolog, amit hasznos lenne tanulni már iskolában. Bár a kamatos kamat általános iskolai matek, érettségi után mégis sokan vannak, akik képtelenek egy egyszerű hitel kamat feltételeit alaposan végig számolni.

2022. dec. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!