Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen típusú dematerializált...

Milyen típusú dematerializált aranyat várárolnátok?

Figyelt kérdés
Cél a befektetési portfóliómba egyfajta aranytartalék 5-7 éves időszakra minimum. A befektetések pár százalékát tenné csak ki.

2022. dec. 22. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Gold ETF
2022. dec. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Én leginkább semmilyet. Ha aranyba akarnék fektetni, az amiatt lenne, mert a pénzügyi rendszer összeomlására spekulálok, illetve egy jelentősebb civilizációs visszaesésre ami esetben csak az arany lenne széles körben elfogadott fizetőeszköz. Egy ilyen helyzetben a dematerializált, aranyra szóló követelést megtestesítő értékpapírral kitörölhetem. Az ilyen vésztartalék célú aranybefektetésnek fizikai aranynak kell lennie.
2022. dec. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 Ezt mégis hogy érted? "Egy ilyen helyzetben a dematerializált, aranyra szóló követelést megtestesítő értékpapírral kitörölhetem"

Nagyobb az esély arra szerinted hogy teljesen megszűnik a teljes informatikai rendszer, mint annak hogy eltűnik akármilyen módon a befektetési arany?

2022. dec. 22. 10:29
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell az informatikai rendszernek összeomlania, elég egy bizalmi válság a pénzügyi rendszerrel szemben. Ugye aki aranyat vesz vésztartaléknak, az attól tart, hogy a pénz elértéktelenedik. Ekkor az aranyjegyed pénzben kifejezett értéke akár csillagászati értékben is megnőhet, de valójában pénzt kapsz érte ha visszaváltod, ami semmit nem ér. Emiatt nem fogja senki aranynak tekinteni, mert pénzre váltható csak. Így elkölteni nem tudod, kénytelen vagy a fedezetére, aranyra beváltani. Csakhogy ezekkel az aranyjegyekkel nem tudsz sehova elballagni, hogy aranyra váltanád be, ilyen jogot nem tartalmaznak. Csak addig érnek annyi pénzt, amennyi a papírra írt arany mennyisége, amíg megbízhatóan működik a pénzügyi közvetítőrendszer.
2022. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Aranyjegy? He?

Papíralapon kézzelfoghatóan évek óta nem láttam egyik megbízási szerződésemet sem, sőt fizikai formájában nem is létezett.


Nem világvégére készülök vele, nem is kennyérre kell a rászánni kívánt összeg.

Ez túl pesszimista nézet nekem már ne is haragudj.

2022. dec. 22. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

(Az aranyjegy szót az aranyraszólópénzköveteléstmegtestesítődematerializáltértékpapír helyett próbáltam használni reménykedve a kontextus erejében)


De így világos, hogy nem a pénz elértéktelenedése miatti aggodalmat tekinted értékvezérlőnek, az ipari felhasználás miatt jövőbeni keresletemelkedésben bízás is lehet ok a befektetésre.

2022. dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán ment át így sem úgy látom. Továbbá kicsit felszínes nekem ez a hozzáértés.

A második bekezdésed se talált. Már a kérdésem kírásakor sejtheti egy ebben jártas személy a célt.

2022. dec. 22. 11:54
 8/9 Adkeizaal ***** válasza:
57%

Lol, pedig az előző válaszoló hasznos volt, kedves kérdező.


Csak úgy kíváncsiságból, ha nem a fentebb írt okok miatt kell, akkor mi a töknek? 😂

2022. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Lol 😭?


Semennyire nem volt hasznos, mindent összeollózott ami az ő kis fejében volt. A kérdésemből kitűnik hogy a cél a portfólióm diverzifikálása, nem vagyongyarapítás. Erre vártam volna véleményeket. A pár százalék meg 3-7% lenne. Nem ma kezdtem a befektetési játszadozást, de jelenlegi infláció miatt és a várható miatt a mostani befektetéseim nem hozták az elmúlt évekbelieket. Az új célom a reálértékmegtartás, ha ez nem sikerül egy esetleges válság helyett akkor annak a mértékének csökkentése. Mivel az eddigi befektetéseim ezidáig 5-7 év alatt megháromszorozódtak, ezt a mostni elért állapotot szeretném megőrizni (már amennyire most lehetséges). A kínált befektetési alapok mik látványosnak tűnnek növekedésben, igen magas szórásértékkel rendelkeznek. Ez utóbbi is csak egy kiegészítő opció lett volna. Véleményekre lettem volna kiváncsi, ötletekre. De ez egyáltalán nem egy komolyan vehető oldal.


LolXD. 😱😭

2022. dec. 27. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!