Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Stop limit megbízás mindig...

Stop limit megbízás mindig teljesül, vagy átugorhatja az árfolyam?

Figyelt kérdés

[link]

erre gondolok. Tehát a stop ára 14.10, a stop limit 14.00.

Mi történik akkor, ha olyan gyorsan esik a piac, hogy 14.12-ről 13.99-re ugrik az árfolyam?



#tőzsde #részvény #stop limit
2022. dec. 24. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem platformja válogatja.


Ahol én kereskedtem, ott átugrotta, de volt garantált stop limit némi felárért :D

2022. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 krwkco ***** válasza:
86%

"Mi történik akkor, ha olyan gyorsan esik a piac, hogy 14.12-ről 13.99-re ugrik az árfolyam?"

Akkor nem teljesül. Bekerül a könyvbe, mint 14.00 eladási ajánlat. (De ez utóbbiban nem vagyok biztos. Lehet, hogy csak egyszerűen elvész.)

Az a szabály, hogy a stop akkor lép érvényre, ha az az ajánlat, ami megmozdította az árfolyamot, már teljesült a korábbi ajánlatokból.

Mit jelent ez: Tegyük fel, hogy a 14,10 alatti tartomány tele van vételi ajánlatokkal egészen 13,95-ig. Valaki tesz egy óriás volumenű piaci eladási ajánlatot. Akkor elkezdik párosítani a könyvben levő vételiekkel, az árban lefelé haladva. A párosítás egyre lejjebb megy árban, akár 13,99-ig vagy még lejjebb.

És amikor kielégítésre kerül a teljes eladási ajánlat, a stop csak akkor lép érvényre. De már nem teljesül a 14.00 limit miatt. Mert olyan áron már nincs vevő.

2022. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krwkco ***** válasza:
82%

"de volt garantált stop limit némi felárért :D"

Elképzelhető, hogy a broker ilyenkor a stoptól függetlenül azonnal betesz egy 14,00-ás vételit a saját kockázatára. Vagy akkor is elad piaci áron, ha az árfolyam a limit alá esik és a saját pénzét hozzátoldva kifizeti a limit árat az ügyfélnek.

De szerintem a tőzsde úgy működik, ahogy leírtam.

2022. dec. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
simán lehet hogy átugorja.
2022. dec. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan lehet kikerülni, hogy post vagy premarketben az ingadozások a stop loss alá ugorjanak? Már 2x is így lett több száz dollár mínuszom.
2022. dec. 24. 16:47
 6/12 Fsms ***** válasza:

Lehet, de sokba kerül. Nagyobbra veszed a limitet, nem teszel be limitet. Mindkettő életveszélyes.

Bántásból nélkül , ha gond ekkora veszteség keress más terméket. Jelenleg még a részvények is nagyon volatilisek. Volt olyan részvényem, ami 1000 USD mínuszból két nap alatt lett 600 profit.

2022. dec. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#5: ha ez földhöz vág, lehetőleg ne fektess olyanba, ami egyik napról a másikra 10%-okat ugrál.
2022. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Asszem a KMX részvény volt a héten, hogy bezuhant, de -600ról felment +80ig két nappal később, aztán zártam. Reméltem, valakinek van erre is stratégiája.

Köszi a válaszokat!

2022. dec. 24. 17:04
 9/12 Fsms ***** válasza:
Amit tudsz tenni, h amennyi pénzed van egy részvényre, annak csak a harmadát költöd el. Ha esetleg beesik meg kétszer ra tudsz venni. Ezenfelül a pénzed 30-40 % kp- ban tartod, mint tartalék , ha tovább esne. Ezzel a stratégiával természetesen lehet bukni, de annak mértéke ha csak részvényt veszel korlátozott.
2022. dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Arról hallottam, hogy sávosan érdemes venni, tehát harmadával veszem meg a részvény kitűzött mennyiségét. Ahogy emelkedik az ár.
2022. dec. 24. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!