Mi a fene kérdése:

Mit tanácsolnátok ?

Figyelt kérdés
Vejem 10 éve No-ban dolgozik. Felesége óvónő itthon 2 gyerekkel, 18 és 20 évesek, minimális nyelvtudással, angolt tanulnak.Készülnek az apjuk után kimenni. Anyuka idősgondozásban gondolkodik. Apuka szolgálati lakásban él most. Vélemények ?

2023. jan. 7. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a gyerekek helyében először elvégeznék egy piacképes főiskolát/egyetemet (persze, ha szeretnének), ami alatt németet is tanulnék (ha már németbe akarnak kimenni), és nem csak angolt. És ha a gyerekek maradnak, akkor az anyukának is kell, ha jól értem. Hogy az apuka szolgáltali lakásban él kint, az külön jó, bár nem tudom, hogy kint erre is kell-e bérleti díjat fizetni (max valami csökkentettet tudok elképzelni).


Lényeg: én most még nem mennék. Ha a gyerekek nem is akarnak továbbtanulni, akkor egy fél év alatt intenzíven hozzák fel a németüket tűrhető szintre.

2023. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit kellene tanácsolni?

Ha 18-20 évesen nincs egy épkézláb nyelvtudásuk, akkor mijük van? Szakma legalább?

Mert ha van egy értelmes szakmájuk, amivel apu tud segíteni elhelyezkedni, akkor oké, de ha se szakma se nyelv, se semmi, akkor maradnék, amíg ebből nincs valami

2023. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Angolt tanulnak, abból nagyon jók, az egyiknek kf. nyelvvizsgája, előrehozott érettségije van, a másik 2 tannyelvű szakgimibe jár.Tanulni akarnak van is elképzelés és terv. Én is ebben reménykedem, hogy csakúgy nem vágnak neki,mig se nyelvtudás, se szakma.Köszönöm az értelmes és hasznos válaszokat.
2023. jan. 7. 20:30
 4/5 anonim ***** válasza:
A kf gondolom a középfokú nyelvvizsgát jelenti, ami alulról súrolja a nullát. szóval erre nem alapoznék
2023. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Abban reménykedem hogy ennyi tudással , tapasztalattal nem indulnak el.Azért a kf. nyelvvizsga is takar vmilyen szintű tudást.
2023. jan. 8. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!