Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénz lehet, amit...

Mennyi pénz lehet, amit megspórolok havonta azzal, hogy nem fűtök? 40nm a lakás, 3 méter a belmagasság.

Figyelt kérdés

Társasház, házközpontú a kazán.

Első emelet, de alattam nincs lakás, csak bérbe nem adott üzlethelyiségek.



Gondolkodom, hogy ha csak pár ezer forintról van szó pluszba, bekapcsolom a fűtést... De ha 10+ ezer forint lenne a költség, ha tényleg be lenne kapcsolva mindegyik radiátor, akkor inkább nem.



Egy radiátort kapcsolok be nappal 8 órára, a nappaliban, 2-es fokozaton.

így volt a decemberi számlám: 4848,- Ft 0,178. MWH (ebből 500 forint az alapdíj)



Szerintetek mennyi lenne ha valóban fűtenék 22-23 fokra a teljes lakást?


2023. jan. 24. 23:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam így 2-es fokozaton is hideg van a nappaliban, kb 17 max 18 fok, mert 26nm és 3m a belmagasság.
2023. jan. 24. 23:51
 2/12 A kérdező kommentje:

Mivel keveset keresek próbálok ott spórolni, ahol csak tudok.


Viszont egyre kellemetlenebb hogy a jéghideg ágyban alszom el, és a hidegre ébredem. A fejem is nagyon sokat szokott fájni, estefelé különösen, és a hangulatom is levert. Ez lehet a hideg miatt.

2023. jan. 24. 23:56
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem inkább a bevételen kéne törnöd a fejed? Az éves fűtési számlám annyi társasházban, tiédnél nagyobb lakást kifűtve, mint egy FÉL NAPI díjam tanácsadóként.


Egyébként pedig valszleg 2-3000 forintot spórolsz ezzel havonta, azaz egy fűtési szezon alatt egy bő tizest. Megéri?


ANnyira érdekes, hogy az emberek a végtelenségig elmennek, hogy spóroljanak, pedig a befektetett energia feléért jóval több bevételük lehetne, ha képeznék magukat és bevállalnának plusz dolgokat például.

2023. jan. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Az utolsó kommentig azt hittem, avalmi üresen álló lakásról van szó bakker.


10-15 ezer forintból szerintem lehetne normálisan fűteni.

2023. jan. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat, éves gázszámlám*


A fürdőszoba, és főzés is gázzal megy. Szóval én 10-12k körül fizetek havonta, minden kifűtve, főzve, forró fürdőzve.

2023. jan. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Pontosan. Ne azon gondolkodj, hogy pár ezer forintért megfagyj, hanem szerezz ennyi plusz bevételt. Pl legegyszerubb - elmesz heti 2x este beugró kaja futárnak. Pár óra alatt osszejön annyi, amiből normálisan fűthetsz...
2023. jan. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

4848 x 3 = egy radiátor = 14.544

Ket radiátornál ez = 29.088

2023. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Én egy kis lakásban élek egyedül 39m2

A melegvíz és a fűtés is gázkazánról megy.

A termosztát egész nap 21fokra van állítva

( inkább legyen 21 fok, minthogy kihűljön a lakás).


Átalányban fiztek minden hónapban 4931 forintot.

2023. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a tavalyi fogyasztásod elszámolását, amikor még nem spóroltál ennyire. A gáz egységára valószínűleg más, de a fogyasztást is látod rajta, azt a fogyasztást fel tudod szorozni a mostani egységárral és máris tudod, mennyibe kerülne, ha úgy fűtenél, mint tavaly.
2023. jan. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hidegben az ember többet eszik, mert fűtöd magad. Amit megspórolsz a fűtésen azt elköltöd kajára.
2023. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!