Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha doktori alatt nem dolgozhat...

Ha doktori alatt nem dolgozhatok főállásban, bajom lesz abból, ha csak akkor adom be a munkahelyemen a felmondásom, ha már megkaptam a hivatalos értesítőt, hogy felvettek a képzésre?

Figyelt kérdés
Nem szívesen esnék két szék között a padlóra azzal, hogy felmondok és utána kiderül, hogy nem vettek fel doktorira. Viszont két hónap a felmondási időm, ami bele fog lógni a képzés elejébe, ha csak az értesítést követően mondok fel. Lehet ebből problémám?
2023. jan. 28. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Beszélj a leendő témavezetőddel.
2023. jan. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem dolgozhatsz? Tiltja az egyetem? Ilyenről nem hallottam még.
2023. jan. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ösztöndíjas teljesidős képzés mellett nem lehet főállásom, csak diák vagy részmunkaidős.


Jelenleg főállásban dolgozom, így nem tarthatom meg.

2023. jan. 29. 01:12
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Átjelentenek 35 órára, aztán meg is van oldva.
2023. jan. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha szeretnék dolgozni doktori képzés mellett, akkor a részidős képzést választanám. De nem szeretnék, mert nem szolgálja a célt, mivel nem kapcsolódik a kutatási területemhez, csak a szakmámhoz.


Egyrészt, elég magas az ösztöndíj önmagában is ahhoz, hogy el tudjam magam tartani belőle. Mellette van lehetőség tanársegédként dolgozni, inkább azt választanám, mert az így megkereshető összeg magasabb, mint a jelenlegi bérem.


Másrészt, ha valamibe szeretnék energiát fektetni, az a kutatási területem. Ha az ember ezt normálisan csinálja, publikál, konferenciákra jár, tanít, pályázatokon dolgozik, nem fog neki mellette más beleférni, ami nem közvetlenül kapcsolódik ehhez. A legtöbben nemhogy 40, hanem 50-60 órában foglalkoznak ezzel.


Harmadrészt, banki környezetben dolgozom, nem hiszem, hogy bármilyen kompromisszumot tudunk kötni. Így vagy úgy, de nem fogok ott dolgozni, mert vagy ők mondanak fel nekem, amiért alkudozom, vagy én nekik. Mindkét esetben lesz 1 (vagy ha én mondok fel, 2) hónap felmondási időm. A kérdés erre az 1-2 hónapra vonatkozik, amikor már felmondtam, de a munkaviszonyom még fennáll hivatalosan.


Jó lenne, ha a kérdésre válaszolnátok vagy ha arra nem tudtok, akkor inkább semmire. Meg fogom kérdezni a témavezetőmet is, de bíztam benne, hogy itt is van sorstárs vagy valaki, aki jobban ért a jogi oldalához.

2023. jan. 29. 01:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Tarts benn szabadságokat, és azt kiveszed a felmondási idő végén.

Illetve a 2 hónap felmondási idő sem kötelező érvényű, megegyezhetsz a munkáltatóddal, hogy legyen pár nappal kevesebb.

2023. jan. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez így nehéz.

Törekedj arra, hogy közös megegyezéssel szüntessétek meg a munkaviszonyt a neked megfelelő időpontban, ne felmondással.

Ha korrekt a munkáltatód, akkor nem kell attól tartani, hogy nem fogja megérteni, más az utad. Így valószínűleg elősegíti a munkaviszonyod megszüntetését az ideális időpontban.


"Viszont két hónap a felmondási időm, ami bele fog lógni a képzés elejébe, ha csak az értesítést követően mondok fel. Lehet ebből problémám?"


Ha felmondanál és csak egy olyan időpontban tudod ezt meglépni, amikor a felmondási idő egészében vagy részben belelóg a képzés idejébe, és Te emiatt nem teszel eleget a munkavégzési kötelezettségednek a munkahelyeden, akkor jogellenesnek minősül a felmondásod. Ilyen esetben jár a munkáltatónak a felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg. Ezt meg kellene fizetned neki.


Ha ezen kívül még a munkáltatónak bizonyítható kára keletkezik a "hirtelen távozásod" miatt, akkor azt kizárólag bírósági úton tudja csak követelni rajtad.


A fentiek arra az esetre igazak, ha a munkáltató ragaszkodik ahhoz, hogy egy általad benyújtott felmondás esetén letöltsd a felmondási időt. Ha nem ragaszkodik hozzá, vagy enged belőle, akkor gondod nincs, csak ezt papírozzátok le.


Milyen joga van a munkáltatónak a felmondási időre vonatkozóan?

- Kérésedre eltekint a felmondási időtől vagy annak egy részétől és a kérésednek megfelelő időpontban szüntetni meg a munkaviszonyodat. Ezt a kérésedet magába a felmondási iratba is belefogalmazhatod.

- Kérésedre, vagy saját döntésre eltekint a felmondási idő teljes időtartamára, vagy egy részének időtartamára a felmondási idő alatti munkavégzéstől és felment az alól. Ezt hívják felmentési időnek. A felmondási idő alatti felmentési időre munkavégzés nélkül is jár bérezés. A munkaviszony a felmondási idő utolsó napján szűnik csak meg. Ha ez belelóg a képzési idődbe, akkor nálad nem opció, hiába nem kell dolgoznod alatta, mert teljes munkaidős munkaviszony egy kizáró ok.

2023. jan. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

... tehát marad a közös megegyezéses munkaviszonym megszüntetés egyezség alapán abban az időpontban, ami neked ideális. Ez közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés kategória, nem pedig felmondás. Bármiben megegyezhettek. Szó szerint...


Vagy szerencséd lesz, és felmondásod esetén az írásban megtett kérésednek megfelelő időpontban fogja a munkaviszonyodat megszüntetni úgy, hogy eltekint a felmondási idő egészének, vagy egy részének a letöltésétől. Ez felmondás a dolgozó részéről kategória. A munkáltatót a kérésed semmire nem kötelezi. Vagy beleegyezik, vagy sem. Ha beleegyezik, az legyen meg írásban!


Bármelyiket választod, kénytelen vagy előzetesen tájékoztatni a munkáltatót a terveidről.

2023. jan. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A felmondási idő ledolgozásával nem lenne gondom, azt a pár hónapot párhuzamosan ki tudnám bírni, mert itthonról dolgozom. Inkább az aggaszt, ami papíron látszik a fennálló munkaviszonnyal kapcsolatban. :/

2023. jan. 29. 14:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, értem a problémát. A papírforma szerinti dolgok okoznak gondot. Azért is tértem ki rá, hogy a variák közül van olyan, amelyik nem jó számodra.


Én a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetést erőltetném. Szinte csak ebben az esetben biztosítod azt, hogy abban az időpontban szűnjön meg a munkaviszonyod, amikor az neked ideális.

2023. jan. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!