Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bányamunkát hol találhatok...

Pszicho88 kérdése:

Bányamunkát hol találhatok idehaza, vagy akár külföldön is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék bányászati munkát vállalni. Földmunka, csákányozás, egyéb fizikai munkákat. Tudom, hogy mélyszinti bányászat már nincs idehaza. A legtöbb külszíni bányában pedig már csak bányagépekkel dolgoznak, kétkezű munkásokat szinte nem is alkalmaznak. Néztem az álláslehetőségeknél a bánya munkákat és fizikai munkást évente vagy kétévente keresnek csak.

Szerintetek érdemes lenne próbálkozni pár bányának írni akár E-mailt is, hogy bármilynemű fizikai munka, anyagmozgatásra, törmelék áthelyezésre lenne e igény?


Köszönöm a válaszokat.



2023. jan. 29. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2013-ban zárt be Oroszlányban az utolsó szénbánya Magyarországon. Kínában viszont még sok mélyművelésű bánya van.
2023. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelország illetve Oroszországban lehet jó kis bányamunkákat találni.
2023. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kínába azért nem szívesen mennék ki, hogy éhbérért dolgozzak. Ennyi erővel akkor már Svájcba mennék, ha nagyon az éhalál fenyegetne, de köszönöm a tippet. Rekultivációs munka is érdekelne. Sok bánya leállt, még a külszíniek közül is, az okát nem értem. Lenne még itt kitermelésre váró nyersanyag, de külföldi érdekek szerint ez nem érné meg.
2023. jan. 29. 14:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Lengyel és Oroszország? Megnézem, hogy ott mik a kilátások. Köszönöm.
2023. jan. 29. 14:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!