Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nincsenek meg a kilépő papírja...

Nincsenek meg a kilépő papírjaim. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az első munkahelyemen a szakmai gyakorlatomat töltöttem. Miután letelt a gyakorlati idő utána vállalkozásban kezdtem dolgozni. Most 5 év után találtam egy bejelentett állást és kérik az előző munkahelyemről a papírjaimat. Csak sajnos nincsenek meg. Ennyi idő távlatából... Ezt elmondtam a munkahelyi ügyintézőnek,de nagyon ragaszkodott ezekhez a papírokhoz és a tb kiskönyvhöz. Van egy ismerősöm aki szintén kilépő papírok és tb kiskönyv nélkül kezdett el dolgozni egy bejelentett cégnél, de nála simán megoldották ezt a helyzetet. Szóval most ezt nem értem. Mit csináljak?

2023. febr. 1. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Társadalom biztosítóhoz fordulhatsz.
2023. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Miért kellenek a kilépő papírok nekik? Nálunk soha senkitől nem kérték.
2023. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igencsak "leragadt" lehet az új munkahelyen a "HR-es".


Ugyanis előzmények nélkül is foglalkoztathat, semmi nem tiltja.

Ami fontos lenne ilyen szempontból nekik, az a munkabérből történő kötelező letiltás igazolása lenne, de ha nincs meg, vagy a dolgozó nem adja le, akkor írásban nyilatkoztatni kell felelőssége tudatában, hogy van letiltása, vagy nincs. Máris védve van az új munkáltató ilyen helyzetben.


Nagyon nem érti a HR-es a dolgát, az biztos.


Költői kérdés:

Akinek többes jogviszonya van (több helyen áll munkaviszonyban egyszerre), az milyen kilépő papírokkal rendelkezik vajon a második munkahelyére vonatkozóan? Elárulom: Semmilyennel, mégis alkalmazzák.


A "TB"-kiskönyv hiányából maximum neked származhat hátrányod egy táppénz esetén, de 5 év utáni munkábaállás után ez sem fontos már.


Minden hiányzó iratodat maximum az a munkáltató tudja pótolni (állít ki róla egy másolatot), aki eredetileg kiadta, de csak a rá eső részt.

2023. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
5 évvel ezelőtti papírokkal mit akarnak?
2023. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt kérdeztem.

"... neked származhat hátrányod egy táppénz esetén, de 5 év utáni munkábaállás után ez sem fontos már."


Ebből lehet tudni, hogy csőlátású a HR-es, nem igazán van képben a munkajogi dolgokkal.

2023. febr. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
béna HR-es, semmilyen papírhoz nincs szüksége hogy téged foglalkoztatni tudjanak rendesen. Tb kiskönyv is csak azért kell mert akkor nekik kell venni egy újat 150 ft-ért.
2023. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, sejtettem hogy valami nem stimmel ezzel az ügyintézővel(vagy HR-sel). Nagyon szimpatikus egyébként,hogy a hozzá nem értéséhez még toxikus stílus is párosul. Ugyanis majdnem levágott egy hisztit amikor mondtam ezeket, hogy nincsenek meg a papírjaim. Még beszéltem amikor "na jó hagyjuk ezt" mondattal félbeszakított utána sarkon fordult és otthagyott. Miközben távolodott hallom, hogy cicceg meg "jajj Istenem komolyan mondom" meg káromkodott is valamit. Arra gondoltam, hogy ha valaki már rögtön így az elején nem tudja magát tartani és ilyen stílust enged meg, az milyen ember? És egy nagy multi cégről van szó.
2023. febr. 2. 13:10
 8/8 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam, hogy ha valaki már rögtön így az elején nem tudja magát tartani és ilyen stílust enged meg, az milyen ember?"


Szerintem Te is sejted, mint ahogy mi is. Egyértelmű, hogy nem való oda, ahol éppen van.

2023. febr. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!