Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jól értelmezem az egészségpénz...

Jól értelmezem az egészségpénztárral kapcsolatban az alábbiakat?

Figyelt kérdés

1. Fogászati kezelésre megyek, aminek első részlete 300 ezer forint lesz. A fogorvosnál nem lehet egészségpénztár kártyával fizetni, de ad számlát. Előtte feltöltök 300 ezret az egészségbiztosítás számlámra, a fogorvost a lakossági folyószámlámról fizetem bankkártyával (így már 600 ezer mozdul meg), de miután a számlát az egészségpénztárnak elküldöm, ráutalja a folyószámlámra az egészségszámlámon lévő 300 ezret.


2. A további kezelés még kétszer 300 ezer lesz, így jogosult leszek a maximális adóvisszatérítésre, amiből a pénztár levonja a költségeit. Ráutalja a pénzt az egészségszámlámra, és ezt nem vehetem ki onnan, hanem csak felhasználhatom további egészséggel kapcsolatos költségekre.


Vagy nem így van?



2023. febr. 5. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól érted.
2023. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra erdemes figyelni, hogy a fogorvosrol a szamlat csak akkor fogod tudni elszamolni, ha o egyebkent szezodesben all az OEP-pel (NEAK)-kal, vagy az adott egeszsegpenztarral kozvetlenul.

Javaslom, hogy nezz utana az egeszsegpenztarad weboldalan hogy az adott orvos altal kiallitott szamlat el fogjak e fogadni.

2023. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annyi kiegészítéssel, hogy a pénztári számlát elég akkor feltölteni, amikor beküldöd a számlát.
2023. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És annyi kiegészítéssel, hogy az ep nem az adóvisszatérítésből fogja levonni a működési költségeit, hanem a befizetéseidből. Vagyis, ha 300 ezer forintot akarsz visszafizettetni a folyószámládra, akkor kb. 6%-kal többet kell befizetned az ep számlára.

Az adójóváírást is "ki tudod nyerni", vagyis ki tudod fizettetni számlára, vagy eltudod vásárolni eü dolgokra, de egyéb úton kivenni onnan nem tudod.

2023. febr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4: "egyéb úton kivenni onnan nem tudod"

Ebben érzem a hátulütőjét. Jelen esetben nekem kb. havonta 1-2 ezer forint gyógyszerköltségem van, és ha kapok 100 ezer visszatérítést, optimális esetben megint csak gond lesz az elköltése.

2023. febr. 6. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:

4# vagyok.

Idén lesz a 3x300 ezer forint fogorvosi kezelésed?

Idén befizetsz 750 ezer forintot, beküldesz két számlát, visszautalnak 600 ezret. Jövőre megkapod a 150 ezer forint adójóváírást és ekkor beadod a harmadik 300 ezer forintról szóló számládat. Már ki is nyerted belőle. :)

2023. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Ez így működik? Előző évi számlát be lehet küldeni?
2023. febr. 6. 13:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze. Nézz utána a tiédnél meddig. OTP-nél 5 évig lehet beküldeni.
2023. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
OTP-nél vagyok. Kösz az ötletet, és a többi válaszokat is.
2023. febr. 6. 17:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!