Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyűlölök dolgozni, semmit sem...

Gyűlölök dolgozni, semmit sem élvezek benne. Egy 35 m ft elég a "nyugdijba" vonuláshoz?

Figyelt kérdés

Nem azért élek hogy dolgozzak, nulla értelme van... csak repülnek el mellettem az évek.

45, lassan 46 éves vagyok és nagyjából annyit dolgoztam eddig amennyit még kellene a nyugdíjhoz. Már ha lesz ugye....

Nekem ez a huszon egypár év bőségesen elég volt ahhoz hogy azt mondjam magamnak NEM AKAROM.

Nem nyaraltam 10 éve kb, a hobbimból nem lehet megélni, időm sincs rá. Mindig csak a munka, meg a kötelező körök... a kötelezően fizetendő hülyeségek.

Ez nekem nem kell.


A lényeg. Van némi megtakarításom, illetve örököltem egy házrészt amiből 14 m forintot kaptam. Összesen 35 m körüli összeg áll a rendelkezésemre.

Hogyan tudnám ezt a pénzt úgy megforgatni, hogy szinte biztosan ne veszítsen a reálértékéből és havi szintre lebontva kb 4-500 ezer forintot ki tudjam szedni?

Ennyi nekem elegendő ahhoz hogy egy nyugalmas életem lehessen munka mentesen. Az se baj ha 25-30 év múlva már nem fiall csak a tőkét élem fel, úgysem élek 90 évig.



#kamat #korai nyugdíj #fix bevétel
2023. febr. 7. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Havi szinten félmilliót keresni 35 millió tőkéből?!


Az éves szinten 6milliót jelent, ami fixen évi 17% profit. Kb a lehetetlen kategória.

2023. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Tételezzük fel hogy még élsz 35 évig

Azaz évi 1 milla ha nem is fektetsz be

83.333 ft/hónap

Ha ennyiből megélsz az is ok.

2023. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy 17% fix hozamú befektetés szükséges ehhez.

Jelenleg az extrém infláció miatt a változó hozamú államkötvények a 16%ot nyaldossák, de ezek a hozamok rövid ideig maradnak fenn.

Ráadásul neked reálhozam kellene ekkora, azaz az inflációt is hozzávéve ha csak 4%-os inflációt feltételezünk hosszú távon akkor már 21%-os hosszú távú hozamra van szükség.

A 40 éves fix államkötvények hozama jelenleg 7% alatt van és ezeknél a végén realizálod a hozam nagyját - amikor már nem sokra mész vele. Kb 160 millióval tudnál így is csak nyugdíjba vonulni, kockáztatva hogy ha túl sok lesz a magas kamatú időszak, hamarabb elfogy a megtakarításod.

2023. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Hát, gondolom azért büdös a munka, mert nem tanultál semmit és csak aljamunkákra vesznek fel. Tudod, van, aki szereti a munkáját és pénz is jut belőle, hogy utazgasson, nyaraljon. Ha nem mennék soha sehova, akkor én is megőrülnék a melótól, hiába szeretem.
2023. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem kevés. Ami viszonylag fixen hoz magas kamatkörnyezet nélkül is, az az ingatlan, de csak annak a bevételéből nem fogsz megélni.


Osztalékfizető részvények előképzettséget igényel, ha hajlandó vagy rászánni az időt a tanulásra, fél év múlva jó opció lehet.


Milyen munkát végzel és mit dolgoznál szívesen? Hogyha minden szabadidőd felélte és mindig is utáltad, szakmaváltáson gondolkodtál? Mennyit költesz egy hónapban?

2023. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
4. Most komolyan, mi köze van ennek a kérdéshez? Lehet, hogy a kérdező nem egy nagy valaki, de te még szánalmasabb lehetsz, ha csak gyűlölködni jársz ide.
2023. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Technológus vagyok egy gyárban. Előtte voltam gépkezelő is. Szóval tényleg nem vagyok nagy szám!

Nincs, de ha lenne is feljebb jutási lehetőség az se érdekelne. Kiégtem.

Azt sem tudnám megválaszolni mivel foglalkoznék szívesen. Nagyjából magammal, azzal amit életnek nevezünk... nem munkának.


"Osztalékfizető részvények előképzettséget igényel, ha hajlandó vagy rászánni az időt a tanulásra, fél év múlva jó opció lehet."

Ezt hogy kell elképzelni?

2023. febr. 7. 14:42
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiégtél, akkor kell munkahelyet váltani vagy elmenni egy pár hét szabadságra. Mindenkivel előfordul a kiégés, de az élet nem úgy működik, hogy "utálok dolgozni" és életed derekán otthagyod.
2023. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Pár hét szabadság semmit sem old meg, utána ugyanúgy folytatódik minden.

Munkahelyváltás? Máshol ugyanez van.

Felkelsz ledolgozod a 8-10-12 órát, hazaesel eszel fürdesz alszol szentháromság és ugyanezt 5-ször vagy 6-szor egy héten.

Van 1 azaz egy szem nap amikor feltöltődhetnél. Én megértem ha valakinek ez rendben van, nekem nincs rendben és ezért szeretnék változtatni.

2023. febr. 7. 15:07
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
2,5 milliobol kijon egy full stack programozo kismama-gyorstalpalo, ha nem akarod vegigulni az egyetemi majomkodast akkor 10 honap alatt megvan. Addig megelsz mondjuk 3 milliobol. Marad majdnem 30 milliod, veszel egy garzont es full ho-ban pruntyogsz napi 2 orat ami boven eleg a megelheteshez.
2023. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!