Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb megoldás...

Melyik a legjobb megoldás euróban tartott megtakarítás esetére?

Figyelt kérdés

Most, hogy egész jól áll a forint szeretnék néhány százezer forintot euróra váltani és hosszabb távon parkoltatni. Erre melyik megoldás lenne a legjobb?

1. Wise számlát nyitni és ott váltani és tárolni

2. Jelenlegi banknál devizaszámlát nyitni és tárolni

3. Euró alapú állampapírt venni



2023. febr. 13. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem egyik változat sem a legjobb. Ha a jelenlegi bankod magyar, akkor felejtsd el. A Wise nem rossz gondolat, a váltás nem kerül sokba, nekem eddig nem volt gondom vele tárolás szempontjából sem. Euró alapú állampapír magyar? Talán, de azt nem ismerem.
2023. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit javadolnál ha ezek közül egyiket sem?
2023. febr. 14. 06:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Pár százezernél állampapír, főleg ha pár éves időtávra tervezed és gondolom biztonságosabb megoldást keresel.

Nagyobb összegnél és ténylegesen hosszú távra ETF-eket lehetne még venni de az kicsivel már kockázatosabb.

2023. febr. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Én az állampapírra szavazok. Jövő évben kb 8,7% a kamat.
2023. febr. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! PMÁP-t tervezek venni kb 1-1,5 millióért, akkor érdemes lenne 500k-1 millióért PEMÁP-t venni mellé? Jelenleg 4millióm van, mennyit érdemes ebből hagyni számlán?
2023. febr. 14. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én az állampapírra szavazok. Jövő évben kb 8,7% a kamat."


Az valósinfláció pedig jóval több :D


Aztán ha becsődül az ország akkor:

[link]

2023. febr. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az valósinfláció pedig jóval több :D"

Miért szerinted a Pmáp után fizetett kamat fedezi a valós M.o-i inflációt?

Amúgy a Pemápnál megállapított kamat az Eu zóna inflációja nem a magyar...

2023. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A PMÁP forintos. PEMÁP-ot vehetsz az Eur-ból. De ne banknál vedd, hanem az államkincstárnál közvetlenül, mivel a bankban számlavezetési díjjal is kalkulálni kell. Az államkincstárnál viszont nincs ilyen számlavezetési vagy készpénzfelvételi díj. Én is ugyan így voltam. A munkahelyemtől időközönként EUR jövedelmem is volt, de csak nagyon minimális. Évekig itthon őrizgettem a fiókban a bankókat. Amikor egyszer úgy gondoltam, hogy megkérdezek pár hozzáértőt is a témában, akkor senki nem tanácsolta, hogy áttegyem a készpénzt egy folyószámlára ha csak parkoltatni akarom, mert annak mindenképpen költsége lesz. Aztán jött ez az ötlet. Azóta az államkincstárban tartom és így némi kamattal is gyarapszik.

A kamat ugyan csak 1-3%, de ahogy előttem is írták, ha figyelembe veszed az árfolyam nyereséget is (ráadásul nem a KSH által közölt inflációt, hanem a valósat) akkor nem is olyan rossz ez a hozam. (Egy negatívuma viszont, hogy ha úgy döntesz, hogy fel akarod venni a pénzt, akkor kell majd egy EUR-os folyószámla szám hozzá, amire ki tudod majd utaltatni, mert készpénzben nem tudod felvenni. Érdekes, hogy befizetni meg be lehet kp-ban is... na mindegy.) Én ezt javaslom. Nézz utána hivatalos oldalakon is! ;)

2023. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!