Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A piaci árusoknak valóban meg...

A piaci árusoknak valóban meg van mondva, legkevesebb mennyiért árulhatnak?

Figyelt kérdés

Eddig két árus is ezt mondta nekem, hogy azért ilyen magasak az árak, mert reggelente körbemegy egy ember, aki mindenkinek megmondja, mit mennyiért árulhat aznap. De többet ők se beszéltek a részletekről. Egyik rokonomnak is ugyanezt mondta egy piaci kofa.

Jogosult lenne bárki így beleszólni a piaci árakba? a piacfelügyelet? a létesítmény üzemeltetője? az önkormányzat?

Vagy egymást fenyegetik az eladók? Vagy valóban van egy maffiavezér? Vagy mese habbal az egész, és egy kitalált személyre fogják a "szemtelenül" magas árakat?

Amúgy a szabad piac pártján vagyok ott, ahol nincs monopolhelyzet, márpedig itt bőven nincs. Ki tudom fizetni a most felszökött árakat is. Az azonban igazságtalan lenne, ha vki alulról bekorlátozná az árakat, főleg, ha törvénytelenül.

Ti mit tudtok erről? Akár jogi oldalról, akár saját tapasztalatból?


2023. márc. 5. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokkal hihetőbb, hogy inkább az árusok egymásnak...
2023. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
valószínű ,hogy kartelloznak, ami elvileg törvényellenes "elvileg".
2023. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!