Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elérni 10-20...

Hogyan tudnám elérni 10-20 éven belül,hogy pénzügyileg szabad lehessek?

Figyelt kérdés
Egy 17 éves fiú vagyok és erre a kérdésre csak reális normális válaszokat szeretnék. Idáig olyan pénzkerési módszerek után kutakodtam amik másokat gazdaggá tettek (dropshipping, day trading, affliate marketing, smma , copywriting stb.) de arra jutottam hogy ezek olyan módszerek amik nagyon kevés embernek sikerülnek és nem kellene erre bízni a jövőmet tehát ezt a 16. életévem után befejeztem. Most már próbálok felfedezni új dolgokat, elkezdtem fiverren dolgozni és kb. Havi 90 ezret félre tudok tenni. Mire 18 leszek lesz nagyjából 3 millió forintom (13 éves korom óta mindenemet felrerakom) és arra gondoltam hogy kimegyek Ausztriába recepciósnak és mivel ott nem kell szállást és egyebeket fizetni csak adót így amíg a szüleimmel élek havi 3-4 akár 500 ezret félre tudnák rakni. Sokat kutakodtam a befektetések terén és gondoltam arra hogy bérbe adnák ingatlanokat vagy mást vagy részvényekbe fektetnék de sok minden elég homályos. Örülnék minél több ember véleményének és megköszönöm ha valaki tud adni tanácsot vagy esetleg elmondja hogy ő mit hogyan csinálna.

2023. márc. 6. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
IT contractor.
2023. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

A Fiverr, Up-work nagyon jó ötlet, habár nem tudom mennyire nézi a NAV elvileg csak mint egyéni vállalkozó dolgozhatnál ezeken az oldalakon hogy tudj számlát adni az ügyfeleidnek (nem kötekedésnek szántam, jó hogy 17 évesen már tervezed a jövőd).


Szerintem egyáltalán nem muszáj Ausztriába menned recepciósnak, esetleg ha ott laksz a közelben úgy érthető. Egyetemre ha nem szeretnél menni, esetleg csak 20 éves korodtól, akkor a helyedben érettségi után, esetleg még előtte pár hónappal elvégeznék egy targoncás vizsgát. Mivel 25 év alatti vagy, így a bruttó jövedelmed lenne a nettó, ami azt jelenti hogy targoncásként 440.000Ft nettó bérrel kezdenél.

Azért hoztam példának a targoncázást, mert a vizsga viszonylag olcsó (80-120.000Ft) és nagy rá a kereslet, pláne ha van 1 éves tapasztalatod.


A legjobb amit tehetsz az a spórolás, de ahogy olvasom azzal nincs gond.

Ha kertesházban laksz szüleiddel én a kertészkedést szintén tudom ajánlani, van vele munka, de megtérül és nagyon hasznos hobbi. Én otthon termesztett gyümölcsfákat árulok bérkiegészítésként, de a kertészkedést inkább a spóroláshoz tudnám sorolni, én igénylem a finom zöldségeket, így pedig azzal a napi 1 óra kertészkedéssel fizetek értük pénz helyett.


Én egyetemre utólag úgy mentem volna, hogy előtte átlátom az egyetemi rendszert, tisztában vagyok a mintatantervvel, a tárgyakhoz tartozó követelményekkel. Először egy OKJ képzést végeztem volna el, hogy mellette tudjak diákmunkát vállalni.

Így a végére pedig a nyelvtanulást ajánlanám, ha megy olyan szinten az angol hogy emelt szinten megpróbálnád az érettségit, próbáld meg, ha jól sikerül kapsz az érettségi mellé egy B2 szintű nyelvvizsgát is.

Vagy tedd le középszinten és később jelentkezz C1-es nyelvvizsgára.


Két nyelven tudok, angol C1 és német B2, jelenleg japánul tanulok mert MSC képzés alatt kint szeretnék tanulni fél évet.


A helyedben 24 éves koromig a tanulásra koncentrálnék, képezném magam, mellette diákmunkát/gyakornoki pozíciót vállalnék.

Te tudod mi érdekel, ha azzal szeretnél továbbtanulni, akkor amit tanácsolni tudok, hogy BSC 2. félévében keress gyakornoki pozíciót.

2023. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 NTBS ***** válasza:
44%
Vidd el a lottóötöst.
2023. márc. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Egyetemen piacképes szak: informatikus, orvos vagy villamosmérnök + gyakornokság


Nyelvismeret: angol C1 ÉS német minimum B2


Pl: infó esetén ez 21-22 éves korodra megvan, SZJA kedvezménnyel elmész nemzetközi multihoz szoftverfejlesztőnek, alapból nettó 450-550-ről indulsz. Később ha van elég releváns tapasztalatod (2-3 év) elmész vállalkozónak vagy itthon vagy remote dolgozol nyugati cégnek - 2-3 millió tisztán egy hónapban. Én java backendes vagyok 130 ezres napidíjért dolgozom.


Minél előbb beleteszed a pénzedet ingatlanba (lehetőleg közepes vagy felújítandó frekventált Budapesti helyen, jó közlekedéssel) ezt felújítod és már nyersz egy ilyen adás-vételen 10-15 milliót egy-két év alatt.


30 éves korodra simán lesz 70-80 milliós vagyonod. Az ingatlanokat kiadod azzal már állandó jövedelemhez jutsz

2023. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kivéve a 3asét aki nem tudja a reális szó jelentését.
2023. márc. 6. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg munkával és tanulással.
2023. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Képezd magad pénzügyileg, értsd meg a gazdaság működését, tanuld meg jól használni az anyagi lehetőségeket.


Ez egy jó kezdő pont:

[link]

2023. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!