Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit mondtok minlesz a forint...

Mit mondtok minlesz a forint sorsa 5-10 év múlva?

Figyelt kérdés
Érdemesebb euró vagy svájci frankot venni inkább?
2023. márc. 14. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemesebb.
2023. márc. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ, mit tudsz kezdeni az euróval vagy a svájci frankkal. Svájci frankos állampapír nincs, ez nem jó, mert jelentős hozamról mondasz le, ha nincs befektetve a pénz. Eurós állampapír van (PEMÁP), most ez még hasonlóan jó mint a forintos állampapír (PMÁP), viszont ha jól tudom, ebből az inflációkövető PEMÁP-ból hamarosan már nem lehet vásárolni, és ami lesz helyette, annak kevesebb a hozama.


Tehát ha a forintból veszel PMÁP-ot, akkor ehhez képest a svájci frankkal biztosan rosszabbul jársz, az euróval nagyjából ugyanott vagy ha veszel PEMÁP-ot, ha nem veszel, akkor ezzel is rosszabbul jársz.

2023. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztosat nyilván nem lehet mondani. Az euró bevezetése egyenlőre nincs napirenden, a döntéshozók hallani sem akarnak róla. Én lassú leértékelődésre számítok a főbb devizákkal szemben kisebb-nagyobb kilengésekkel. Ha tippelnem kellene, én az 5-10 éves árfolyamgrafikonra próbálnék egy egyenest fektetni, és annak mentén próbálnám belőni az árfolyamot, de nyilván sok dolog történhet még addig. Számomra a lassú leértékelődés mellett szól, hogy az MNB inflációs célja lényegesen magasabb mint a FED vagy az ECB inflációs célja. A 18 %-os irányadó kamat borzasztóan magas, és nem tartható fenn a végtelenségig. A magyar gazdaságpolitikának előbb-utóbb döntenie kell a gazdasági növekedés vagy az árfolyamstabilitás között, és szinte biztos hogy a növekedés nagyobb prioritást fog kapni. A forint állampapírok hozama viszont lényegesen magasabb az euróban vagy dollárban denominált államkötvények hozamánál. A kérdés az, hogy a forint esetében meglévő kamattöbblet ellensúlyozza-e hosszútávon az árfolyam leértékelődését. Mivel a kérdésre nem tudok válaszolni, én különböző devizákban osztom meg a befektetéseimet.
2023. márc. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!