Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Papírpénzre szabad írni valamit?

Papírpénzre szabad írni valamit?

Figyelt kérdés
Az baj, hogy a papírpénzre kis pici betűkkel írok valamit? Szóval attól még érvényes a pénz?
2010. okt. 6. 19:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
igen érvényes ha ráírsz.. a pénztárosk mindig összefirkálják és attól még tudok fizetni vele
2010. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha valami szöveget, vagy webcímet írok rá, akkor is? Az most mindegy, hogy miért írnám rá. :)
2010. okt. 6. 19:43
 3/11 anonim válasza:
nem hinném... gondolom nem egy 20ra akarod ráírni xD én azt félteném mert nincs belőle sok nekem xD nincs is xD
2010. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
gondolom hozzájutottál pár ezer Ft-hoz azt kapásból rá akarod írni, hogy napiszar.com azt befotózni.....
2010. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Éppenséggel ugyanúgy tudsz fizetni vele.

De amint a bankba vagy a postára ér (márpedig egyszer oda kerül) és azok beszolgáltatják tovább a pénzt, akkor egyszer valaki kiveszi és már semmisítik is meg az arra megfelelő helyen.

Tehát ha arra számítasz, hogy ez a pénz majd bejárja az országot, akkor nem sok esélyed van rá.

2010. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem a napiszart akarok reklámozni. Csak egy ötlet jutott eszembe. Amúgy ilyen 500-asra, vagy 1000-re gondoltam.
2010. okt. 6. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért túlságosan telefirkálni az már pénzrongálásnak számít!Ne csodálkozz hogyha nem adnak érte annyit amennyi az értéke.
2010. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem telefirkálni akarom, csak egy webcímet ráírni pici betűkkel.
2010. okt. 6. 20:21
 9/11 anonim ***** válasza:

amúgy nem rossz ötlet valami kis jelet írni rá, és ha nem felejted el, akkor figyelni nagyon, hátha visszajut a kezedbe egyszer :D


azér az durva, hogy reklámozni akarsz vele. kíváncsi vagyok a MNB mikor jön rá arra, hogy a papírpénz milyen jó marketing felület, és pár év múlva Mátyás király feje mellett megjelenik a coca cola logója, vagy épp egy mosóporé...

2010. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írd rá. Nekem egyszer volt egy kétszázasom, amin egy mosolygós szmájli volt :) De nem tudom, hova lett :( Meg volt olyan pénzem is, amire egy telefonszám volt felírva, barátnőmnek meg olyan ötszázasa, amire valaki ráírta alkoholos filccel, hogy "ötcázas" így c-vel :D
2010. okt. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!