Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a helyzet ebben az esetben...

Mi a helyzet ebben az esetben a tanulmányi szerződéssel?

Figyelt kérdés

2019 szeptemberében lett tanulmányi szerződésem a munkahelyemmel főiskolai képzés miatt. Az szerepel benne, hogy a képzés teljesítését követően 5 évig maradok munkavállalóként.


Az első félévben igénybe vettem a távolléti díjat (munkaidőnek elszámolták az iskolai napokat), illetve az utazási költségtérítést (nem teljes összeg), ami kb. havi 10 ezer forint volt.


Utána a covid miatt nem volt jelenléti oktatás, így nem vettem igénybe sem az iskolai napokat, sem az utazást.

Később várandós lettem, így most fogok visszatérni a munkába a záróvizsga időszakára. Az erre vonatkozó tanulmányi szabadságokat még igénybe kívánom venni.


A képzés államilag finanszírozott, így eleinte az utazás és ez a "néhány" tanulmányi nap az, amivel a munkahelyem engem támogatott.


Ennek tudatában jogosnak érzem, hogy nem szeretném a szerződésben vállalt teljes időt letölteni.

Mielőtt eljöttem szülési szabadságra ezt jeleztem a munkáltatómnak, aki akkor megnyugtatóan azt mondta, hogy nyilván csak annyit kell visszatörlesztenem, amennyit igénybe vettem. Papír azonban erről nem készült.


Jogos lenne a kérésem? Van rá esély, hogy sikerüljön módosítani a szerződést?


Köszönöm a segítséget!



2023. márc. 18. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg, azt kell törlesztened, amit aláírtál.

Nem tartom jogosnak, de manapság gyerekvállalás témával szinte bármi eladható, egy próbát megérhet, igazából nincs veszítenivalód. Egyébként nem kell letölteni a teljes időt. Számszerűsítik a támogatás összegét és az arányos részét kell csak fizetned és máris felmondhatsz.

A munkahelyed azért támogat és azért vár el hosszabb időre aláírást, mert profitálni szándékozik az új ismereteidből, ha nem tud, akkor más ellentételezést vár el.

2023. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem jogos. Ha aláírtad, hogy te ott maradsz 5 évig akkor ott is kell maradni.
2023. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem csak azt írtam alá, hogy 5 évig maradok, hanem azt is, hogy mit, milyen időtartamban kívánok igénybe venni.


Mivel ez a része nem teljesült, így azt gondoltam, hogy az 5 év sem.


Mindenképp teszek egy próbát, de érdekeltek a tapasztalatok.

2023. márc. 18. 22:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
De nem miattuk nem teljesült. Ők biztosítottak rá lehetőséget.
2023. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Így van, nem miattuk nem teljesült, hanem te nem vetted igénybe a lehetőséget, pedig megtehetted volna. Hozok egy teljesen másik példát: lakásbérleti szerződésnél sem érdekli a bérbeadót, hogy hány napot vagy ténylegesen a lakásban, ha kibérelted, akkor fizetned kell.
2023. márc. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jogos a kérésed. Ettől függetlenül egy újratárgyalás beleférhet, hiszen változtak a feltételek.


Mondjuk én azt sem tartom fairnek, hogy aláírsz öt évre, aztán hármat gyesen töltesz belőle. De ez már más kérdés.

2023. márc. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Így van, #6 kijátszotta az aduászt, amire én csak utalni próbáltam, te 3 évet már eleve lecsíptél belőle, nem biztos, hogy ezzel szembe állított bármilyen érv elég meggyőző lehet. De kérdezd meg tényleg.
2023. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az észrevételeket!

Nem telt le 3 év, mivel a képzés befejezése után kezdődik az 5 év.


A szerződészegés rám eső része az, hogy nem teljesítem a képzést, illetve a befejezés után nem kívánok a munkahelyemen maradni.


A képzést teljesítem és maradni is szeretnék.


Megértem a munkáltató oldalát, bízom benne ők is nyitottak az én érveimre. Ha más nem, akkor szükséghelyzetben marad az időarányos számszerűsítés és a visszafizetés.

Egyelőre nem ebbe az irányba akarok elmenni, hiszen, ahogy említettem maradni kívánok a jelenlegi munkahelyemen.

2023. márc. 19. 11:27
 9/15 anonim ***** válasza:
19%

Egyébként miért nem olvasod el mit írtál alá? Abban benne van, pontosan mi történik, ha az idő lejárta előtt mondanál fel.

Mondjuk eleve elég jól lehúztak, a képzési idő dupláját szokták aláíratni, a képzési idő kezdetétől

2023. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9: és mindezt is csak akkor, ha ők fizetik a képzést.
2023. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!