Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használtan szeretnék eladni...

Használtan szeretnék eladni egy régi laptopot, magánszemélyként de az egyik érdeklődő azt kéri hogy én állítsak ki neki ÁFÁS számlát és, hogy ez kötelességem, tudok ilyet csinálni illetve kell nekem áfás számlát adnom magánszemélyként?

Figyelt kérdés
Ritkán, de máskor is adtam már el vagy vettem pl. vaterán/jófogáson kisebb nagyobb használt holmikat, sose kértek, vagy kértem róla számlát, magánszemélyként van ilyen kötelezettségem?

2023. márc. 25. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2023. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
magánszemély nem köteles számlát adni. Mi több, nem is tud ha nem adószámos.
2023. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Cégként sem vagy köteles áfás számlát adni, magánszemélyként meg semmilyet nem is tudsz.
2023. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát akkor az a bizonyos érdeklődő nem kap laptopot.

Menjen a MediaMarkt-ba laptopért, jó hogy nem várja el hogy 2 év garanciát is adsz mellé.

2023. márc. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontozta a hármast, az hallott már alanyi adómentes cégekről? [link]
2023. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Az ugye megvan, hogy az alanyi mentes cég is alanya az áfatörvénynek? És attól még ő is “áfás” számlát állít ki, csak 0% az áfatartalma.
2023. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van, akkor te is dollármilliárdos vagy. Annak ellenére, hogy nulla dollárod van. :D :D :D


Hülyeségeket ne írj már!


"Áfás számla" nem is létezik a vonatkozó jogszabályokban.


"Számla" létezik és "Készpénzfizetési számla". Mindkettő lehet áfás is, meg áfamentes is.

2023. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Ok, ebbe inkább bele se menjünk :)
2023. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"magánszemélyként van ilyen kötelezettségem?"


Nincs.


Nem vagy számlaképes. Ennyi. Ha valakinek számla kell az eladott áruról, akkor azt nem tőled tudja majd megvenni.


Ha egy jogi személy (gazdasági társaság stb.) vásárol magánszemélytől, és a könyvelésében azt kiadásként el akarja számolni, akkor adásvételi szerződést írnak róla, mivel a magánszemély nem számlaképes.

Ez ilyen egyszerű.

2023. márc. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Hallod te maafel csillagos 7es. Ugyanaz a nyomorek vagy aki a forevorosoket vedi? Ugyanannyi csillag, ugyanolyan stilus, ugyanakkora ökör..
2023. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!