Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne festményeket...

Hogyan lehetne festményeket felbecsültetni, hogy a valós értékét mondják?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogyha látják, hogy értékes esetleg, de én nem értek hozzá, akkor azt mondják nem ér semmit, és ajánlanak érte valami aprópénzt, hogy aztán sokszorosáért eladhassák. Egyáltalán nem értek ehhez, ezért mindenképpen szakemberrel kéne felbecsültetnem a képeket, csak félek, hogy átvernek.
2023. márc. 27. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Elviszed a festményeket egy nagy, megbízható galériába. Én is így csináltam amikor el akartam adni néhány festményt. Én is tök hülye vagyok a témához. Két festményemet még aukcióra is adtam. Én ide vittem: [link] Egyébként meg 150 méteres körzetben még van legalább 2 galéria ahova érdemes betérni.
2023. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz, hogyha esetleg beveszik aukcióra, akkor nekik is hasznuk származhat belőle az átverésem nélkül is, és így biztonságosabb?
2023. márc. 27. 18:48
 3/6 Thunderfairy ***** válasza:
Mindig kevesebbet fog adni érte. Eladni meg jelentősen többért. Teszem azt ér egy grafika 20 000 ft-ot. Megmondja, eladod neki ő meg tovább adja mondjuk 45 000 ft-ért vagy tőbbért. Eladni másnak mindig drágábban fogják.
2023. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ez a kérdésem. Hanem hogyha azt mondja nekem ez nem ér semmit, közben meg megér mondjuk 3-400 ezret. ezt ugye én nem tudom, mert nem értek hozzá. Így talán simán eladom neki mondjuk 15 ezerért. Ezért szeretném olyannal felbecsültetni, akinek nem érdeke az átverésem. Lehet aztán, hogy tényleg nem érnek semmit a képek, de ehhez szakértői vélemény kellene.
2023. márc. 27. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Beviszed 5 helyre. Ha hasonló értéket mondanak, akkor megvan a válaszod, ha nagyon különbözőket, akkor meg a legdrágább helyre adod el.
2023. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

A valós értéke az volt, amennyiért végül eladtad.


Mindig csak a múltbeli ismert, a jövőbeli bizonytalan, a jelenlegi pedig nem létezik.

2023. márc. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!