Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az asperger tényleg elég ok...

Az asperger tényleg elég ok arra, hogy valakinek legyen MÁK kártyája?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem évek óta van, már jóval 18 éves korom előtt megvolt, akkoriban anyukám intézte az ilyen "kormányablakos" dolgokat is nekem, ezt a MÁK kártyát is ő igényelte nekem valószínűleg. Az aspergeren kívül más "nyavalyám" nincs, amiről tudnék, ez tényleg elegendő ahhoz, hogy járjon nekem a MÁK kártya? Csak mert nagyon hasznos igazolvány, pofátlanul olcsón tudok vele vonatozni, buszozni, helyi járaton még ingyenes is, szóval nagyon hasznos! Ha tényleg az asperger miatt kaptam, akkor mindig igényelhetek majd újat, amikor lejár? Életfogytig jár nekem ez a lehetőség? Remélem igen, mert nagyon nagy segítség az olcsó tömegközlekedés miatt.

2023. márc. 29. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Májustól amúgy is itt lesz az vármegyebérlet (9.900 Ft) és az országbérlet (19.900 Ft), úgyhogy eleve pofátlanul olcsón tudsz vele vonatozni, buszozni korlátlanul a megyében vagy az egész országban.

A helyi közlekedési bérlet meg amúgy sem vág hanyatt, ha meg kell venned, gondolom.

2023. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
MÁK kártyához az autizmus vagy asperger diagnózis nem elég, a döntést egy bizottság hozza meg amiben a diagnózis mellett figyelembe veszik az autonómiaszintet is. (ez más néven autonómiateszt vagy vinland-teszt, ha jól tudom azt nézik hogy ez a dolog mennyire akadályoz az önálló életvitelben. akkor jár a támogatás ha az autonómiateszt alapján legalább középsúlyosan vagy érintett - akármit is jelentsen ebben az esetben a "középsúlyos")
2023. ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem elég volt az Asperger diagnózis, mivel a diagnosztizálást az Autizmus Alapítvány végezte, tehát minden szükséges tesztet elvégeztek.

Sőt, papíron beküldtem az igénylést, és írásban válaszoltak, nem is hívtak be orvosi bizottsághoz kivizsgálásra.

Csak küldték a papírokat: Komplex minősítés és I. Fokú Orvosi Vélemény.

Pedig jobb lett volna, ha behívnak, mert így olyan fokú korlátozásokat írtak bele, ami miatt volt, hogy belém kötöttek a munkaorvosi alkalmassági vizsgálaton. Ott mondta egy orvos, hogy automatikusan küldik lustaságból a papírt, tehát érdemes lenne kérvényeznem, hogy személyesen vizsgáljanak ki.

2023. ápr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocs, lehet hogy félreérthető volt, amit írtam.

Tehát a Rehabilitációs és Ellátási

2023. ápr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

... és Szakértői Főosztály küldte a papírt, személyes kivizsgálás nélkül.

Tehát nem hívtak be az orvosi bizottsághoz.

2023. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

oké ez nekem újdonság (én írtam a 2es hozzászólást)


nekem is az Alapítványnál volt a kivizsgálás de nem csináltak autonómiatesztet. na mindegy megpróbálom én is aztán majd meglátjuk.


mi okozott problémát az üzemorvosi vizsgálaton, ezt le tudnád írni? eddig úgy tudtam hogy álláskeresésnél nem okozhat gondot de most ez kicsit nyugtalanít... szóval akkor lehet hogy jobb ha mégsem igénylem meg a támogatást...? arra gondolva hogy hiába van mák-kártya ha nehezebb munkát keresni. inkább keresek olyan melót ami jobban fizet és akkor nem hiányzik annyira a kedvezmény.

2023. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kislányomnak sima gyermekkori autizmus diagnózisa van (F8400) és jár rá az emelt családi, amimellé küldték a MÁK kártyát is.
2023. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2-es / 6-os vagyok, azóta megigényeltem a MÁK kártyát sima autizmus (pontosabban Asperger F8450) diagnózissal, visszautasították autonómiateszt hiányában.

Ezek után csináltattam autonómiatesztet és új igénylést nyújtottam be. Majd kiderül, ehhez mit szólnak.

2023. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!