Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajánlanátok hasznos, jó...

Ajánlanátok hasznos, jó tőzsdei könyveket?

Figyelt kérdés

Akár könyvesbolti is érdekel. Elsősorban swing trade, na meg magyar nyelvű legyen. Na meg tőkeáttételes kereskedés nem játszik, vagyis nem nagy mértékben.

Lehetőleg olyanoktól várok válaszokat akik a normál tőzsdei részvények világában tapasztaltak. Cfd, forex, kripto nem játszik nálam.



2023. ápr. 1. 12:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Bence Balázs hozzáértő, vannak értékes gondolatai, jó a könyve (A sikeres kereskedő), de a fentebb linkelt könyvek sokkal inkább passzolnak a kérdésedhez. Bence Balázs könyve inkább traderekhez szól, nem befektetőkhöz."


Az nem gond, elsősorban a swing trade vonz engem, nem a részvénybefektetés. Mondjuk egy kinézett könyvet már beszereztem, még nem olvastam el.

2023. ápr. 2. 07:53
 12/13 anonim ***** válasza:

10/12 A kérdező kommentje:

"Azonos pozícióméret esetén tőkeáttét nélkül, de pl. 30-as, vagy akár 500-as tőkeáttét esetén is a profit fillérre ugyanannyi"

Na ezt most egyáltalán nem értettem.



Nekem is gondolkodnom kellett, de a lényeg a pozíció mérete. Ha ugyanaz a pozícióméret, akkor a profit is (vagy a veszteség), mindegy, hogy tőkeáttét van-e a pozícióban, vagy csak tőke.

10 ezer eurós pozíciót nyithatsz úgy is, hogy bent van a számládon egy ekkora tőke (vagy nagyobb) és nyithatsz úgy is, ha csak minimális tőkéd van bent, de tőkeáttétet használsz. Attól még a veszteséged vagy nyereséged ugyanannyi lesz a 10 ezer eurós pozin.

2023. ápr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Andre Kostolany - Tőzsdepszichológia (PDF)

12 MB

[link]


Ha véletlen nem működik a link, vagy közben törlik, akkor írhattok privit és linkelem újra.

2023. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!