Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudom megnézni a világ...

Hol tudom megnézni a világ országainak bruttóbérből levont adó %-kát, úgy hogy Magyarország esetében a 33,5% pontos érték szerepel?

Figyelt kérdés

Érdekelne más országokban pontosan hány % kerül adóként levonásra a bruttó bérekből. Tudnátok segíteni?



Egyszerűen nem találok olyan adattáblázatot ami valós értéket írna, a leginkább pontos 35%-ot írt mint Magyarország bruttóból levont adó %-ka, de a tényleges az 33,5%.



#adózás #adó #bér #országonkénti adó
2023. ápr. 1. 17:50
 1/5 A kérdező kommentje:

Nincs ehhez hasonló oldal, ahol legalább angolul kifejtik milyen adó-rendszer működik más országban?

[link]

2023. ápr. 1. 18:09
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon megnézheted, itt 33,5 %-ra jön ki (15+18,5), mintha eléggé friss adatok lennének. A lap jobb szélén kattinthatsz az SZJA-ra vagy a tb-re. Azért hozzátenném, hogy nálunk csak pár éve szedik be adóként a tb és nyugdíjjárulékot, ez lehet, hogy más országokban nem így van, sőt sok országban nincs is kötelező tb és állami nyugdíj sincsen.

[link]

2023. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Olyan 20 óra környékén sikerült mélyebben belevetnem magam a német adó-rendszerbe, nem tudom hogy fogok-e találni ennél korrektebb adózási rendszert, de nagyon fair-nek tartom: A minimálbér abszolút adómentes.

14-42% adó intervallumba tartoznak azok akik többet keresnek mint a minimálbér. 277.000€-ig 42% az adóz, 45% pedig azokat terheli akik ennél is többet keresnek havonta (ez átváltva 8,5 millió Forint jövedelem).


Igazából úgymond "hobbikutatást" végzek, próbálok készíteni egy afféle "világ országai összehasonlítást" az adó-rendszer, megélhetési limit, infláció kitettség, import-export, ingatlanpiaci árak, ivóvíz készlet, ivóvíz szennyezettség, hulladékkezelés, hulladéktermelés és az egy főre jutó termőföld számaiban. De mindegyik közül az adott ország adó-rendszerének egyáltalán a megtalálása a legnagyobb kihívás... Németországról viszonylag egyszerűen találtam összefoglalócikket ami szakmai és pontos leírást ad, de ez is eltartott vagy másfél óráig mire sikerült mélyebben is átlátni.


Arra vagyok kíváncsi, hogy fejlettség tekintetében egy ország mennyivel élhetőbb mint egy harmadik világbeli ország. Az OECD és a HDI-index számomra nem ad választ a kérdésemre, úgyhogy inkább nekiláttam saját kutatást csinálni, mert abban megbízok.

2023. ápr. 1. 23:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a német szerintem is korrekt. Egyszerű munkavállalóként is leírhatsz számos tételt az adóalapodból, hasonlóan ahhoz mint ha egyéni vállalkozó lennél.
2023. ápr. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3. A linkelt oldalon rengeteg adat ott van az adón és tb-n kívül a jobb oldali menűben.
2023. ápr. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!