Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova kell bejelenteni nyugdíja...

Hova kell bejelenteni nyugdíjas elhalálozását ?

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy az elhalálozást online be lehet- e jelenteni a nyugdíj megszüntetése végett ?

2023. ápr. 10. 19:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#10 Köszi a megerősítést, fáradozásodat. azért voltam bizonytalan, mert több felületen olvastam, hogy 15 napon belül EREDETI halotti kivonattal jelenteni kell. De hova ? és milyen formában ? arra semmi választ nem találtam csak azt a 2016-ost. De azóta már nincs ONYF, MÁK-nál meg semmi lehetőséget nem találtam.
2023. ápr. 10. 20:09
 12/20 anonim válasza:
85%

#kérdező

Nem lesz belőle semmi problémád hanem jelented akkor se, csak a nyugdíját ne vegye fel senki.

2023. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nytv 970


A nyugellátásban részesülő személy tizenöt napon belül köteles bejelenteni a nyugdíj-biztosítási igazgatási szervnek minden olyan tényt, adatot, körülményt, amely a nyugellátásra jogosultságát vagy a nyugellátás folyósítását érinti. Külföldön élő vagy tartózkodó jogosult esetén a 83. § (2) bekezdésében megjelölt személyek vagy a nyugellátás felvételére jogosított más személy a jogosult halálának tényét és annak időpontját tizenöt napon belül kötelesek bejelenteni a nyugdíjfolyósító szervnek.


Hivatalból is jelenti az anyakönyvvezető.

Nekünk esélyünk nem volt bejelenteni időben, mert 15-i haláleset után következő hó 5-én állították ki az akvit, egy hét múlva jött meg postán, és ki is utalták a következő havit is.

2023. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

[link]


mondjuk itt egyértelmúen fel van sorolva az is, milyen úton lehet bejelenteni

2023. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
ó, nem 970, hanem 97§
2023. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
#14 Köszi ezt is olvastam. A kérdésem az volt, hogy e-ügyintézéssel le lehet- e bonyolítani a bejelentést. Mivel sehol nem találtam erre szolgáló email-címet. Az ügyfélkapuja meg megszünt, mondjuk saját magának le se tudná jelenteni.
2023. ápr. 10. 21:06
 17/20 anonim ***** válasza:

Most ezen mi nem világos??? Ügyfélkapu lehet, mail nem. És nem az elhunyt, hanem a bejelentő ügyfélkapuja...


Milyen módon lehet bejelentést tenni a Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz?


Írásban postai úton, személyesen a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság Ügyfélkapcsolati Irodájában, valamint elektronikus ügyintézés keretében Ügyfélkapun keresztül (magyarorszag.hu weboldalon a „Nyugdíj” menüpont kiválasztását követően) lehet bejelentést tenni. Az elektronikus ügyintézéshez is elérhetőek a bejelentés teljesítéséhez felhasználható űrlapok.


Hivatalunk nem fogad el szóbeli – pl. telefonon történő – bejelentést, sem a nem saját kezűleg aláírt, vagy e-mailben továbbított bejelentést.

2023. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#17 Ez nem volt világos: "És nem az elhunyt, hanem a bejelentő ügyfélkapuja... " tehát a sajátomról leadhatom

ha találok megfelelő erre a célra rendszeresített nyomtatványt. Ok. Próbálom is.

2023. ápr. 10. 21:45
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem kell nyomtatvány.

Lépj be az e-papírba az üzyfélkapuddal, írd le, hogy xy (szül, folysósítási törzszám) ekkor elhalálozott. Csatolod az akvit

Ennyi elég

2023. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
#19 Köszi ezt az infót. eddig keresgéltem, de ha a lehetséges (bejelentés) nyomtatványba beléptem, nem találtam magam (gyermek) a lehetőségek között. Erre az e-papirra nem gondoltam.
2023. ápr. 10. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!