Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Binance fiókom van és rendszer...

Binance fiókom van és rendszeres beérkező összegem lenne. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Külföldi céggel állak kapcsolatban, akik eddig a devizaszámlámra utaltak, de ebben az esetben átalányadóznom kellene.


Ha kriptoban kérem a pénzt (btc-ben tudom vagy usdt), akkor viszont 15% szja és semmi más.


Binance tárcám van, de már vagy 5 éve csináltam.

Ekkor vásároltam ott van 200 ezer ft-ért coinokat, majd ennek a negyedét egyszer kiutaltam, azóta csak áll rajta a pénzem.


Most viszont arra használnám, hogy erre kérjem a fizetésem havi 2x.


Az odáig megvan, hogy rámegyek a deposit fülre, kiválasztom a btc-t, viszont feljön egy NETWORK rész, ahol több dolog közül tudok választani:

Bnb smart chain (bep20)

Bitcoin

Bnb beacon chain (bep2)

Btc (segwit)

Ethereum (erc20)


Itt melyiket kell választanom?


Majd feljön egy qr kód és alatta a deposit adress.


Ezt az adresst kéri a cégem, viszont mást nem.


Ez egy privàt adress, így biztosan nekem fog érkezni?

Ahogy elutalják, 5 percen belül állítólag meg is kapom.


Ezután az a tervem, hogy mindenképp átváltanám eurora és kiutalnám a saját magyar bankokhoz, eur alszámlára. Néha usd-re, néha egyéb valutában.



Ebben az esetben, maradjon a binance fiókom? Itt tudok mindent intézni ezzel kapcsolatban, vagy hozzak létre inkább mást?


Az átváltásokkal mennyit bukok? Érdemes egyből usdt-ben kérnem, vagy jó a btc?


Illetve, a regisztrációkor kapott azonosítóm, amikor 12 szót kellett felírnom, azt le tudom csekkolni utólag valahol? Mert azt nem tudom sajnos, és így jelenleg nem tudom igazolni, ha esetleg szükséges lesz majd bármikor a binance felé, hogy az enyém a tárca.

Jelenleg sima email címet kér és jelszót, néha meg kell erősíteni telefonszámra meg emailre küldött kóddal és ennyi.


Illetve a binance kártyáról tudtok mondani pár infót? Miben kell tárolni a pénzt, hogy tudjak vele fizetni? Hol tudok vele fizetni? Havi hány ft-ig tudok róla adómentesen? Milyen költségei vannak?


2023. ápr. 16. 04:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés! Ha hagyok 600 bnb-t a tárcámban, amihez nem nyúlok, akkor valóban minden vásárlás után visszakapok 8%-ot? Mindegy mennyit költök havonta?
2023. ápr. 16. 04:46
 2/4 anonim ***** válasza:
Válaszoljatok, profik, mert engem is érdekelne!
2023. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit melózol? Miért nem kéred esetleg Wise-ra a manit?
2023. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, mi lett? Továbbá mi lesz veled, ha becsődöl egyszer a Binance is?
2023. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!