Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 25 millió Ft különböző osztalé...

25 millió Ft különböző osztalékrészvényekbe fektetve nagyjából hány százalék osztalékot hozna évente?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valaki megfelelő alapossággal belemerül az osztalékbefektetések világába.

Valamint a választásai közt azért kedvezőtlen választásokkal is kalkulálva.

Jelenleg egy panellakásba van fektetve. Annak kiadása kb. 80-90 ezret hozna havonta.



#részvény #osztalék #osztalékrészvény
2023. ápr. 21. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Osztalékok ugye az adott cégek üzleti eredményei - és a vezetőség &részvényesek döntése- alapján fizet osztalékot.

Nem is biztos hogy lesz mit fizetni, az sem biztos hogy nem a tartalékolást válasszák inkább, stb.

Ez kb megtippelhetetlen.

Lehet pár piaci szegmens pár cégének a korábbi éveit figyelembe venni, de ez sem garancia.

2023. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Biztonságosan olyan 4-5%-ot.
2023. ápr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

@1


Igazad lehet, ám, amelyik cég évtizedek óta rendszeresen fizet, s minden évben egyre többet, az jó eséllyel nem idén fogja abbahagyni.


@3


Igen. (Plusz az esetleges árfolyamnövekedés.)


@Kérdező


Két dologra kell figyelemmel lenned mostanában. Az egyik az amerikai-magyar kettős adóztatás felmondásának storyja, hisz ez épp az osztalékportfoliókat borítja. A fidesz ezt is elintézte...


A másik pedig az, hogy növekedési részvényekkel (esetleg kombinálva osztalékos ÉS növekedési) lényegesen magasabb profitot tudsz realizálni. Én egy kis részt (kezdésnek 10-20%) elkülönítenék belőle, s forex daytrade és skalp. (Ha ügyes vagy, akkor az állampapírt is bőven lekörözöd.)


A panellakás kiadása problémás, illikvid és "aligprofitos". Én biztos nem csinálnám. Sosem érte meg igazán.

2023. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha részvénybefektetés, akkor én mindenképp Amerikában gondolkoznék. De osztalékfizető részvényeket már nem éri meg venni, pont a kettős adóztatási egyezmény felmondása miatt, nagyon sok lesz a levonás.


A másik, hogy én most biztosan nem cserélném le a panellakást részvényekre. Recesszió jön, könnyen lehet, hogy jönni fog még egy nagyobb esés a tőzsdéken és lehet, a mélypont csak valamikor a jövő év folyamán jön el. Utána is kérdéses, mennyire lesz gyors a visszapattanás.


Persze a lakásárak is stagnálhatnak a következő években, szóval nehéz kérdés, hosszú távon nézve én mégis inkább hagynám a pénzt abban.


Ha van plusz befektetésre szánató összeg, akkor most azt állampapírba tenném (2 évig most elég jól fizet), aztán szép fokozatosan, havi szinten azonos összegeket befektetve elkezdeném indexkövető ETF-ekbe tenni (pl S&P500), de ennek szerintem még nincs itt az ideje.


Aztán persze minden lehet, és mindennek az ellenkezője is. :)

2023. ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A konkrét részvényektől függ. Tájékozódj, melyik mennyi osztalékot fizet. Van amelyik semmit, van amelyik akár 4-5%-ot is.


"De osztalékfizető részvényeket már nem éri meg venni"


Ez így ebben a formában nem igaz. Csak az osztalék miatt lehet, hogy nem, de általánosságban nagyon sok osztalékfizető részvény van az pl. S&P500-ban és NASDAQ100-ban, amibe ettől függetlenül érdemes lehet.

2023. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, sok részvény fizet osztalékot, pl. a Microsoft vagy az Apple is, de minimálisat és elsősorban nem amiatt vásároljuk. Inkább úgy értettem, hogy azok az amerikai részvények, amiknél az osztalék jelentősebb szerepet játszik az árfolyam mellett, tehát az árfolyam és az osztalék együtt hoznak megfelelő megtérülést. Persze ígyis megérheti egy-egy ilyen részvény, de az adó elég magas lett, amit levonnak belőle, így most már sokkal nehezebb jól választani.
2023. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!