Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme a regisztráltságom...

Van értelme a regisztráltságomnak?

Figyelt kérdés
Évek óta regisztrált munkanélküli vagyok, de ajánlatot tőlük sosem kaptam, mindig csak a kapcsolattartás volt, vagyis a kötelező jelentkezést teljesítem, de ennyi. Nem kapok semmilyen támogatást, nem járok tanfolyamra náluk, az egészségügyi járulékot is én magam fizetem. Mivel ugyan munkahelyem nincs, kvázi háziasszony szerepem van (illetve nem bejelentett munkában a párom vállalkozásában segítem őt) így van bármi értelme annak, hogy regisztrált munkanélküli vagyok? Ahogyan próbáltam infókat szerezni, azt olvastam lehet kérni a nyilvántartásból való törlést. Ezek szerint jól értem, hogy a regisztráltság nem kötelező az én esetemben? (vagy bárki esetében) Nincs kedvem ecsetelni nekik az életkörülményeimet, mert normális körülmények között élünk, csak annyi hogy nekem nincs munkám jelenleg. (kb 5 éve nincs és legközelebb csak kb 1 év múlva lesz amikor vállalkozást indítok tervek szerint). Kérlek minősítést és véleményt ne írjatok, használható infóra lenne szükségem. Köszönöm!

2023. ápr. 24. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor van értelme a regisztráltságnak, ha szociális alapon fizeti az állam a TB-t utánad. Régen volt valami kedvezmény a munkáltatónak, ha regisztráltat vett fel, de ha te vállalkozó leszel, akkor szerintem nem muszáj maradnod.
2023. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem, nem kértem semmit szociális alapon így nem is kapok semmit.
2023. ápr. 24. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem egy kötelező dolog, hogy ha nem dolgozol, akkor regisztrálva kell legyél!

Ha akarod igen, ha nem, nem!

Én pl. ha most megszűnne a munkahelyem, tuti be sem jelentkeznék, mert nem akarnék igénybe venni semmilyen ottani "szolgáltatást".

2023. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. ápr. 24. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:
De a TB-det fizetik ha kéred. Akkor is ha nem vagy jogosult munkanélküli segélyre. Szinte mindenkinek megadják a felmentést a TB alól egy évre.
2023. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ezt hamarabb tudod és kéred és nem magadnak fizeted akkor most lenne egy kis tartalékod.
2023. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom ezeket az opciókat, volt olyan év amikor éltem vele. Viszont ha egyszer úgy gondolják, hogy szerintük megfelelő munkát ajánlanak, akkor elvileg azt köteles leszek elfogadni. Így ezt elkerülvén inkább nem szeretnék regisztrálva lenni. Csak abban nem voltam biztos, hogy úgymond munkanélküliként kötelező-e szerepelnem náluk.
2023. ápr. 24. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!