Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik, amikor Facebookr...

Hogy működik, amikor Facebookrol rendelek valamit egy embertől?

Figyelt kérdés

Bocsi ha hülye kérdés :)

Vennék valakitől valamit és nem tudom hogy van ez. Mennyibe kerül a posta? Kb 300kmre lakok tőle Magyarországon. Hogyan fizetek neki? foxposttal olcsóbb lenne? Mennyibe kerülne az hogy megérkezzen kb (mindkettőnél)? Honnan tudom hogy nem átverés?

Fehérvárról vennék egy kis méretű dolgot.

Köszi a felvilágosítást :)



2023. ápr. 30. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Sehol nem szabad előre utalni olyan weboldalon, ahol a weboldal nem kezeskedik érte, hogy kártalanít, ha az illető átverne.

Tehát FB-on nem, mert az nem ilyen.

2023. ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké és a többi dolgot hogyan oldjuk meg?
2023. máj. 1. 00:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én személyes találkozással szoktam. Vagy ha hajlandó Vaterára feltenni, mert a Vatera már kezeskedik. De ha nem régi vaterás, akkor nem tudom mi van, mert értékelés nélküli felhasználónál nem tudom, hogy mi van.
2023. máj. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Én csak előre utalás után adok fel csomagot. Ennek egyetlen oka van, mégpedig az, hogy egyszer vissza jött egy csomagom.

Mivel én is így állok a dolgokhoz, ezért nem problémázok az előre utáláson. Az a baj, manapság marketplacen lehet mindent eladni gyorsan, mert az emberek jórésze csak ezt nézni a facebook miatt... pedig ennél hulladékabb, rosszabban használható keresőfelület nem létezik.

Drága dolog esetén pedig csak az utalási költséget utalom el és utánvétel.


Csalók meg vannak, mikor pofára estél majd megtudod, hogy csaló volt.

Bár az emberek jó része e téren véleményem szerint tisztességes.

20000 ft-ig még a rendörök is elhajtanak, felette már lehet feljelentést tenni. A túl olcsó dolgok lehetnek gyanúsak, és kérjél képet a csomag tartalmáról, amin minden látszik. Ezzel kiszürhetőek a kamu emberek jórésze.


A szállítási költségek nyilvánosak!

2023. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"manapság marketplacen lehet mindent eladni gyorsan"

Én nem ezt tapasztaltam.

A Marketplace radom dobálja fel a kínálatot, se helyre, se árra, se árura nem lehet szűrni. Van, hogy 6 hónapig keresek egy árut, és csak a 6. hónap végén dobja fel, pedig 7 hónapja hirdetik.

Én még Marketen nem kaptam soha "megvan még?"-üzeneten kívül semmit.

Volt, hogy megállapodtam eladókkal, de nem sikerült egyeztetni, mert nem láttuk egymás üzeneteit.Ezen felül baromi nehéz kicsikarni FB-on kívüli elérhetőséget, hogy tető alá hozzunk egy találkozót.

Más hirdetési oldalon alap, hogy fel van tüntetve a lehetséges találkozási helyek, telefonszám, e-mail-cím, így kehet kalkulálni is, és el is lehet érni az illetőt.

A FB nem alkalmas üzenetarchiválásra, ezért nem tudom megtalálni a már folyamatban lévő üzeneteket, lehetetlen rákeresni, ha életedben már 5 emberrel váltottál ott üzenetet, a FB kavargatja, rendezi magának.

Én 10 év alatt nulla dolgot adtam el ott, és 0 dolgot sikerült venni a fentiek miatt.

2023. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4+


"A Marketplace radom dobálja fel a kínálatot"

Ez így van, de lehet rákeresni dolgokra, távolságra, és feladás dátumát is lehet szűkíteni. De, az tény, hogy a termékek nagy része lesz a keresett dolog a többit csak hozzá csapja.


"Ezen felül baromi nehéz kicsikarni FB-on kívüli elérhetőséget,"

Az idióta faktorral nem igen lehet mit kezdeni, bár eddig még ezzel sem volt sosem probrémám, kivéve mikor átverős ember akart lehúzni.


"A FB nem alkalmas üzenetarchiválásra, ezért nem tudom megtalálni a már folyamatban lévő üzeneteket, lehetetlen rákeresni,"

Most kíváncsiságból megnéztem: 2021.10.15-ig tudtam visszanézni a marketplace üzeneteimet. Sőt a teljes beszélgetést látom, még a képeket is!

Messengeren pedig 2011.12.09-i a legrébbi beszélgetésem és az egész megvan...


Amiket leírtál a marketplaceról azoknak a dolgoknak a nagy része abból adódik, hogy nem tudod megfelelően használni!


Az elmúlt 6-8 évben én szinte csak itt adok el dolgokat, korábban hirdettem máshol is , de mindig megkérdeztem a vevőt hol találkozott a hirdetésemmel. Én telo számot is adok meg ezért sokan felhívnak nem pedig üzit írnak.

2023. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!