Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kaphatnám meg a tavalyi...

Hogy kaphatnám meg a tavalyi fizetésem?

Figyelt kérdés
Tavaly novemberben összevesztünk a főnökömmel, és azonnali hatállyal felmondtam, amibe ő is beleegyezett, nem kellett ledolgozzam a felmondási időt. Ez valamikor a hónap elején volt, a fizu pedig 10-edikén, és 115 ezer forintot kellett adjon. Akkor én már nem voltam az országban,és odaadta a fizetésem egy kollégának, hogy az májd átadja nekem, mert egy városvan élünk. (Azelőtt együtt ingáztunk) Akkor szólt is a kolléga, hogy nála van a pénzem és ideadná, de én nem voltam itthon, és mondtam, hogy ha hazamegyek akkor majd találkozunk. Azóta fél év eltelt, felhívtam, hogy kellene a pénz, és azt mondja, hogy az már nincs meg, mert elköltötte. Elég csúnyán veszekedtem vele, erre letiltott, és nem tudom elérni.

2023. máj. 5. 04:09
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Szepen feljelentest teszel. Tobb dolog is van. Eloszor is a munkáltató másnak nem adhatta volna a fizetesed. Valami fele elismerveny kellene rola lennie hogy valaki atvette.

Munkaltatot is megkeresheteses belengetheted hogy o is rosszul jarhat ha nem probal meg hatni a masik emberre hogy fizessen ki, mert a beredet nem adhatta volna masnak..


Amugy te nem ismeritek a banki atutalast?


Vagy ez valami fekete munka? Mert ha igen akkor viszont bebuktad.

2023. máj. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Kerdd el a főnöktol. Az hogy a kollégáknak adott pénzt az nem hozzád tartozik
2023. máj. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Helyes, amit az első válaszoló ír, első körben kellene tudni, hogy ez legális jövedelem volt vagy feketemunka. Ez alapján lehet tudni milyen lehetőségeid vannak.
2023. máj. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
cool story bro
2023. máj. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nevetséges 115 rongy készpénzben? Az tuti feketemunka.
2023. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem fekete, egyébként irreleváns lenne a felmondási idő, ott mindenki készpénzben kapta a fizetést.
2023. máj. 5. 11:34
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem fekete, akkor van bérpapírod, amiben fel van tüntetve, hogy mennyi készpénz kifizetésre vagy jogosult. A készpénz átadásáról kell, hogy legyen bizonylata az ex főnöködnek, erről kérj másolatot. A munkatársaddal történt levelezés is bizonyíték, mert abban elismeri a tartozást.


Elmész a közjegyzőhöz és írtok fizetési meghagyást a munkatársadnak a követelésed + közjegyzői munkadíj összegében. 15 nap múlva, ha nem mond neki ellent a munkatársad, meg is indul ellene a végrehajtás. Ha ellent mond akkor meg a per, amely soràn a fent említett bizonyítékok alapján bizonyítod a követelésed, a bíróság megítéli és úgy indul a munkatársad ellen a végrehajtás a követelésed + közjegyzői díjak + perköltség + ügyvédi díjak + késedelmi kamatok összegében, ez már milliós teher is lehet a munkatársad számára.

2023. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor kellett irnotok atveteli elismervenyt. Azt meg nyilvan nem te irtad ala. Kerd el, mutassa meg. Es ott a bizonyitek.
2023. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
...időutazással...
2023. máj. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megoldódott?
2023. szept. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!